DVB-T NAVIGATOR MT4163 — mały tuner do dużej anteny

DVB‑T NAVIGATOR MT4163 — mały tuner do dużej anteny

15.05.2012 13:37

Niedawno pisaliśmy o tunerze MT4161, który okazał się całkiem przyjemny i zaskoczył możliwościami. Tym razem pod lupę wzięliśmy jego większego braciszka — DVB-T NAVIGATOR MT4163. Jego rozmiar nie jest tak imponujący, jak testowanego wcześniej modelu MT4161, ale MT4163 nadrabia możliwościami.

Obraz

DVB-T NAVIGATOR MT4163 wyposażono w układ Siano SMS1140 (przez niektóre aplikacje rozpoznawany jest jako Siano BDA), który w kilku miejscach we Wrocławiu umożliwił odbiór programów nadawanych w dwóch multiplexach. Mapa jest pokryta w coraz większym stopniu i w miejscach, gdzie jeszcze niedawno z identyczną antenką nie łapaliśmy żadnego kanału, mogliśmy teraz oglądać kilkanaście programów. Dla pewności podłączyłam tuner również do „siatki” zagracającej mój balkon i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że działa bez zarzutu, warto więc zwrócić uwagę na ten model, jeśli z jakiegoś powodu zmuszeni będziemy do korzystania z pełnowymiarowej anteny.

Tuner ten został zaprojektowany nie tylko z myślą o oglądaniu telewizji na komputerze, ale również (a może przede wszystkim) za pośrednictwem niepozornego Media Droid Engage HQ Pro, z którym działa „z kopyta” zaraz po podłączeniu. Na komputerze zresztą również problemów nie ma, o ile posiadamy maszynę z Windowsem. Do tunera, podobnie jak w przypadku modelu MT4161, dołączono oprogramowanie TotalMedia firmy ArcSoft, które nie jest może najładniejsze, ale spełnia swoje zadanie bezbłędnie.

Jeśli chodzi o możliwości tunera, poza odbiorem cyfrowej telewizji DVB-T kodowanej w formacie H.264 lub MPEG-4 doceniłam funkcję TimeShift — odtwarzanie programu z opóźnieniem, co pozwala na zatrzymywanie i cofanie programu w czasie oglądania — i oczywiście PVR (Personal Video Recorder) — czyli klasyczne nagrywanie do obejrzenia później. Ponadto tuner daje nam dostęp do telegazety i napisów (jeśli są emitowane, w czasie testów na taki program nie trafiłam) i EPG (Electronic Program Guide). Do wszystkich tych funkcji mamy dostęp z poziomu oprogramowania oraz pilota, choć z działaniem pilota zauważyłam pewien problem. Dioda odpowiedzialna za odbiór sygnału jest schowana dość głęboko, więc nie pod każdym kątem „złapie” sygnał. Ponadto trzeba mieć się na baczności przy podłączaniu tunera do komputera — odbiornik znajduje się po stronie z logo firmy i może się zdarzyć, że jest ona skierowana do ściany (tak było w przypadku mojego komputera stacjonarnego, więc za dużo z pilota nie korzystałam ;)).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Po krótkim teście uważam, że ten tuner to świetny produkt. Zarówno pod Windowsem, jak i podłączony do MediaDroid, sprawuje się doskonale. Za 55 złotych MediaTech oferuje kompletny i przede wszystkim sprawdzający się w praktyce zestaw narzędzi potrzebnych do oglądania telewizji — tuner, pilota, oprogramowanie i antenę. DVB-T NAVIGATOR jest ponadto przenośny, a w cięższych warunkach można do niego podłączyć pełnowymiarową antenę. Czego chcieć więcej? Chyba tylko lepiej umieszczonej diody odbierającej sygnały pilota.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)