Dwa akumulatory lekarstwem na największą bolączkę smartfonów

Dwa akumulatory lekarstwem na największą bolączkę smartfonów

Dwa akumulatory lekarstwem na największą bolączkę smartfonów
25.05.2015 23:14

Jak rozwiązać problem z krótką pracą smartfonów? Chińczycy znaleźli interesujące rozwiązanie – zastosowanie w urządzeniu dwóch akumulatorów. Warto zwrócić uwagę, że mają one pracować niezależnie. Wyposażony w to rozwiązanie smartfon Gionee M5 ma działać 4 dni bez potrzeby podłączania do sieci.

Producenci smartfonów z Chin znani są nie tylko z urządzeń w bardzo atrakcyjnych cenach. Tworzą oni również sprzęt wyróżniający się na tle konkurencji, zwłaszcza tej od znanych firm, które ostatnio prowadzą przede wszystkim wyścig na wysokie cyferki w specyfikacji. Do tych nietypowych urządzeń już niedługo będzie można zaliczyć kolejny model.

350137027620267969

Chińska firma Gionee zapowiedział nowy smartfon - model M5, którego zaletą ma być czas pracy. Prawdopodobnie będzie on wynosił 4 dni przy normalnym użytkowaniu. Niestety obecnie 4 dni to wynik naprawdę dobry, sporo nowych smartfonów jest w stanie wytrzymać maksymalnie 2 dni. Taki rezultat ma być osiągany dzięki zastosowaniu dwóch akumulatorów jednocześnie. Mają one pracować niezależnie, dopiero po rozładowaniu pierwszego, wykorzystywany będzie drugi. Jeśli dostaniemy do nich łatwy dostęp, to może to zmienić sposób ładowania smartfona. Interesującym rozwiązaniem byłaby możliwość ładowania jednego akumulatora oddzielnie, kiedy drugi służyłby do zasilania smartfona. Dzięki takiej metodzie w ogóle nie musielibyśmy podłączać urządzenia do ładowarki. Natomiast jeśli potrzebowalibyśmy dłuższego czasu działania, bo przekładowo jedziemy w weekend wypocząć, to wtedy korzystalibyśmy z dwóch akumulatorów jednocześnie. Wówczas otrzymalibyśmy oczekiwane 4 dni pracy.

Należy się zastanowić, czemu na rynku brakuje smartfonów z dwoma akumulatorami, przecież to mogłoby być świetne rozwiązanie. Problemem mogą tu być wymiary, jak dobrze wiemy zastosowanie pojemnego akumulatora wiąże się ze zwiększeniem grubości samego urządzenia, a co dopiero w przypadku dwóch akumulatorów. Miejmy nadzieję, że Chińczykom udało się rozwiązać ten problem i otrzymamy smukłego smartfona. Obecnie nie znamy dokładniejszych informacji, a więc pozostaje nam czekać na pierwsze zapowiedzi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)