DxO Optics Pro 9 z zaawansowanym odszumianiem, tańszy do 20 listopada

DxO Optics Pro 9 z zaawansowanym odszumianiem, tańszy do 20 listopada04.11.2013 16:54

DxO Optics Pro to poważny konkurent Adobe Lightroom, znany z precyzyjnie dobranych profili korekcji zdjęć. Profile tworzone są na podstawie rzeczywistego zachowania aparatu i obiektywu, badanego w kontrolowanych warunkach przez twórców programu. Analizowane są nie tylko zaburzenia geometrii i winiety, ale także odwzorowanie kolorów przez matrycę aparatu. Z okazji wydania wersji 9, DxO Optics Pro jest dostępny w promocyjnej cenie 99 dolarów za wersję bazową i 199 dolarów za wersję Elite z profilami profesjonalnych aparatów. W naszej bazie programów można znaleźć także 30-dniową wersję próbną programu dla systemów Windows i OS X. Po 20 listopada ceny wrócą do poziomu odpowiednio 169 i 299 dolarów.

Nowy DxO Optics Pro zyskał technologię usuwania szumu PRIME (Probabilistic Raw Image Enhancement), która analizuje najbliższe sąsiedztwo (liczone w tysiącach) każdego piksela i na tej podstawie rekonstruuje obraz. Metoda ta jest przeznaczona dla cierpliwych, ale w wielu przypadkach warto poczekać na efekty — zwłaszcza że twórcy programu zadbali o to, żeby w czasie przetwarzania zdjęcia możliwa była dalsza praca. Działanie PRIME skutkuje nie tylko usunięciem szumu ze zdjęć, ale także wydobyciem tekstur i barw z obszarów zacienionych, z czym nie każdy program dobrze sobie radzi. Na podglądzie rolki zdjęcia, na których włączone zostało odszumianie tym algorytmem, zostaną opatrzone niebieską etykietką z napisem „PRIME”.

350043642129508289

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na poświęcenie na każde zdjęcie kilku minut, nadal możemy korzystać ze znanych już, szybszych mechanizmów usuwania szumu, które zostały nieco poprawione względem wersji 8 programu. Ulepszony został także moduł Smart Lighting, który automatycznie dostosowuje oświetlenie sceny, oraz ustawienia renderowania kolorów dedykowane dla prezentacji portretów. Dodana została także możliwość szybkiego eksportu bezpośrednio na Flickr.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)