DxO OpticsPro 8 za darmo do końca września

DxO OpticsPro 8 za darmo do końca września

DxO OpticsPro 8 za darmo do końca września
11.08.2015 14:21

Firma DxO znów przygotowała prezent dla fotografów – udostępniła za darmo starszą wersję swojej „cyfrowej ciemni” – DxO OpticsPro Elite. Za darmo i bez haczyków dostępna jest wersja 8 programu, wydana w 2012 roku. Aktualna wersja 10 została przeceniona.

W wersji 8 programu pojawiły się „magiczne” funkcje, które pozwalają szybko pokazać zdjęcia z możliwie najlepszej strony. Moduł DxO Smart Lighting wyrównuje oświetlenie obrazu, co pozwala wydobyć szczegóły z obszarów niedoświetlonych i często także uratować obrazy prześwietlone. Wprowadzenie tego modułu znacznie uprościło interfejs programu, gdzie 8 suwaków starszego narzędzia DxO Lighting HDR zostało zastąpionych jednym. Stare narzędzie nie zostało całkowicie usunięte – wciąż znajduje się w rozwijanej palecie.

Obraz

Pobierając program wydany trzy lata temu należy liczyć się z tym, że nie będzie zawierał modułów pozwalających obsłużyć najnowsze aparaty i obiektywy. W przypadku DxO OpticsPro jest to szczególnie istotne, gdyż twórcy programu starają się jak najlepiej interpretować zachowanie sprzętu – zarówno jeśli chodzi o zniekształcenia geometryczne obiektywów, aberracje chromatyczne, jak i szum i odwzorowanie barw na konkretnych matrycach. Listę aparatów obsługiwanych przez wersję 8 można znaleźć na stronie DxO Labs.

Aby uzyskać licencję na DxO OpticsPro Elite 8 wystarczy udać się na stronę promocji, podać swój adres e-mail i wpisać kod zabezpieczający. Na podany adres przysłany zostanie klucz aktywacyjny dla programu. Pliki instalacyjne można pobrać ze strony producenta dla systemów Windows i OS X.

Producent poleca także przetestowanie aktualnego DxO OpticsPro, czyli 10. Wersję testową możecie pobrać z naszej bazy programów dla Windowsa i Maków. Warto rozważyć zakup tego programu, gdyż jego cena została obniżona – Wersja Essential Edition kosztuje 99 euro zamiast 129 euro, Elite Edition zaś 149 zamiast 199 euro. Promocja trwa do 30 września i aby z niej skorzystać, należy w sklepie producenta podać kod DGTLPH15.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)