Dyrektor generalny Huawei odniósł się do oskarżeń o szpiegostwo. Poznaliśmy oficjalne stanowisko

Dyrektor generalny Huawei odniósł się do oskarżeń. (depositphotos)
Dyrektor generalny Huawei odniósł się do oskarżeń. (depositphotos)

15.01.2019 14:15, aktual.: 15.01.2019 23:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei, po latach sukcesów i dużych wzrostów, delikatnie mówiąc nie ma ostatnio dobrej passy. Nic więc dziwnego, że wreszcie do sprawy odniósł się sam Ren Zhengfei, dyrektor generalny i założyciel firmy.

Dyrektor generalny Huawei odniósł się do oskarżeń

Założyciel Huawei zaprzeczył zarzutom, że jego firma współpracuje z rządem chińskim w celu zdobywania tajnych informacji. Ren Zhengfei podkreślił, że kocha swój kraj i popiera Partię Komunistyczną, ale nie podjął żadnych działań, które zaszkodziłyby jego firmie lub innym krajom. Dodał, że nie widzi bliskiego związku z jego osobistymi przekonaniami politycznymi, a działalnością Huawei.

Jak zwraca uwagę serwis The Verge, interwencja dyrektora generalnego, który ostatni raz rozmawiał z prasą zagraniczną w 2015 roku, pokazuje obecne poważne problemy Huawei.

Ren Zhengfei przy okazji pochwalił Donalda Trumpa. Stwierdził, że jest on świetnym prezydentem. Natomiast jego decyzja o obniżeniu podatków pozytywnie wpłynęła na biznes. Dodał jednak, że rząd amerykański powinien dobrze traktować firmy i kraje, które chcą inwestować w USA.

Problemy Huawei w Polsce

Jednym z najgorętszych tematów stycznia jest aresztowanie przez służby specjalne dwóch osób – jednego z dyrektorów Huawei Polska oraz byłego oficera ABW. Chińczyk Weijing W. oraz Polak Piotr D. zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty udziału w działalności obcego wywiadu przeciwko Polsce. Firma Huawei zdecydował się już podjąć już pierwsze kroki – Weijing W. został zwolniony ze swojego stanowiska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)