Dział mobilny HTC może trafić w ręce Google

Dział mobilny HTC może trafić w ręce Google

08.09.2017 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma HTC jeszcze kilka lat temu uważana była za tworzącą jedne z najlepszych smartfonów z Androidem. Wśród zalet najczęściej wymieniano nakładkę HTC Sense i wysoką jakość wykonania. Jednakże to nie wystarczyło by odeprzeć atak silnej konkurencji. Dziś HTC męczy się z problemami finansowymi, a kolejne próby stworzenia smartfona pożądanego przez miliony, kończą się niepowodzeniem. Koniec dla HTC może nadejść już niebawem – informacje wskazują, że firma zostanie przejęta.

Według tajwańskich doniesień prasowych, Google ma znajdować się w końcowej fazie negocjacji z HTC. Ich celem jest uczynienia z HTC strategicznego partnera lub nawet wykupienie tego producenta. Według chińskiego Commercial Times, Google miałoby przejąć dział zajmujący się produkcją smartfonów. Druga opcja to uczynienie z tajwańskiej firmy strategicznego partnera. Możliwe, że wówczas to HTC zyskałoby wyłączność na produkcję smartfonów z linii Pixel.

Phone by Google oraz Phone by HTC.
Phone by Google oraz Phone by HTC.

Nie jest to pierwsza informacja o ewentualnym zakupie HTC. Firma już od dłuższego czasu ma problemy z wybiciem się na rynku smartfonów, na którym prym wiodą obecnie chińscy producenci. To Huawei jest numerem dwa i to do Xiaomi należy piąta pozycja. Natomiast HTC, nawet mimo tworzenia dobrych smartfonów, jak na przykład model U11, nie jest w stanie wyjść z niekorzystnej sytuacji.

Google miało już w swoich rękach Motorolę. Może więc spróbować wchłonąć i kolejną firmę, zwłaszcza, że przejęcie HTC pozwoliłoby na pełną kontrolę nad nowymi smartfonami z serii Pixel. Google nie byłoby już zależne od producentów sprzętu, mogąc samemu zaprojektować, wyprodukować i sprzedać własne smartfony.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)