Dziecięce opaski fitness w McDonald’s wycofane ze sprzedaży już po kilku dniach

Strona głównaDziecięce opaski fitness w McDonald’s wycofane ze sprzedaży już po kilku dniach
19.08.2016 13:54
Dziecięce opaski fitness w McDonald’s wycofane ze sprzedaży już po kilku dniach

Niedawno pisaliśmy o opaskach Step-it, jakie w kanadyjskich lokalach restauracji McDonald’s można było znaleźć w adresowanych do dzieci zestawach Happy Meal. Jak widać po czasie przeszłym, eksperymenty z opaskami fitness i chęcią promocji zdrowego trybu życia zakończyły się sromotną porażką.

Step-it nie jest szczególnie zaawansowanym urządzeniem. Jest to w zasadzie cyfrowy krokomierz z jednym przyciskiem fizycznym, którym można włączać urządzenie oraz resetować liczbę kroków. Opaska występowała w wielu wariantach kolorystycznych, zaś wykonana została z plastiku (prostokątna opaska przypominające nieco Apple Watcha) i gumy. I to właśnie materiały, z jakich wykonano urządzenie okazały się problematyczne.

Fot. picclick.ca
Fot. picclick.ca

Jak donosi Digital Trends już kilka dni po tym, jak opaski trafiły do zestawów, konieczne było wstrzymanie ich sprzedaży. McDonald’s przyznał bowiem, że otrzymał nieliczne zgłoszenia, według których materiały, z jakiego zostały wykonane opaski miały podrażniać skórę, zaś nic nie jest dla sieci restauracji ważniejsze niż zdrowie i bezpieczeństwo swoich klientów, szczególnie zaś tych najmłodszych.

Nie pojawiły się jak dotąd informacje, czy eksperymenty McDonald’s z urządzeniami ubieralnymi zostaną wznowione, ale nie sposób liczyć na to w najbliższej przyszłości. Ukryty na YouTube został nawet film promocyjny, co ostatecznie potwierdza, że McDonald’s musi poważnie zrewidować swoje metody uczenia najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)