Dzięki grze Halo: Spartan Strike seria wkracza na iOS

Dzięki grze Halo: Spartan Strike seria wkracza na iOS
Paweł Piskurewicz

17.04.2015 11:09, aktual.: 17.04.2015 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwotnie premiera Halo: Spartan Strike miała nastąpić na początku grudnia ubiegłego roku. Jednak z powodu dużych problemów technicznych z trybem multiplayer w Halo: The Master Chief Collection prace nad Spartan Strike zostały opóźnione. Teraz gra trafia wreszcie do sklepów i to nie tylko posiadaczy urządzeń z systemem Windows i Windows Phone.

Według poprzednich zapowiedzi tytuł miał zawitać do sklepu Microsoftu jako aplikacja uniwersalna oraz na platformę Steam. Lista ta została jednak powiększona o platformę iOS. Nie dotyczy to jedynie Halo: Spartan Strike, ale też poprzedniej części czyli Halo: Spartan Assault. Obie możemy nabyć oddzielnie za 5,99 euro, bądź też w zestawie za 9,99 euro. Są to pierwsze gry z uniwersum Halo wydane poza platformami Microsoftu.

Halo: Spartan Strike Announce

Przy wydaniu część drugiej autorzy postanowili wsłuchać się w opinie użytkowników, zwłaszcza te krytyczne. Całkowicie zrezygnowano z mikropłatności, które raziły w Halo:Spartan Assault. Poprawiono także sterowanie na ekranie dotykowym, a dodatkowo gra otrzymała rozbudowany samouczek co ułatwia stawianie pierwszych kroków. Pozostałe elementy doczekały się ewolucji, tak więc otrzymamy jeszcze więcej dobrze znanych rozwiązań. Podobnie jak poprzednio mamy do czynienia z klasyczną strzelanką, gdzie fabuła jest jedynie tłem dla kolejnych wal. Czeka na nas 30 misji podzielonych na 5 kampanii. Za pomocą gry możemy także odblokować bonusy w Halo: The Master Chief Collection.

Obraz

W przypadku wersji PC obsługiwane jest sterowanie za pomocą myszki i klawiatury, bądź też pada. Edycja uniwersalna dla Windows Phone i Windows 8 otrzymała wsparcie dla usługi Xbox Live. Dzięki temu nie tylko mamy dostęp do tabeli wyników i osiągnięć, ale także możemy synchronizować nasze postępy pomiędzy urządzeniami. Niestety zabrakło darmowej edycji testowej. Szkoda że Microsoft sam nie stosuje stworzonych przez siebie rozwiązań.

Obraz

Gra w wersji uniwersalnej kosztuje 26 zł. Edycja Steam to wydatek 5,99 euro czyli identycznie jak na na iOS. Tu również jest dostępny zestaw z częścią pierwszą za 9,99 euro. Halo: Spartan Strike w wersji Windows Phone oraziOS. znajdzie w naszej bazie aplikacji. Premierze gry towarzyszy również wydanie ścieżki dźwiękowej. Miłośnicy takiej muzyki mogą ją przesłuchać między innymi na w usłudze Spotify.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)