Dzięki nowej Operze podzielisz się ze znajomymi ulubionymi stronami

Dzięki nowej Operze podzielisz się ze znajomymi ulubionymi stronami03.12.2014 12:18
Dzięki nowej Operze podzielisz się ze znajomymi ulubionymi stronami
Redakcja

Norweska Opera Software właśnie wydała oznaczoną numerem 26. wersję swojej przeglądarki internetowej. Jest to dobra wiadomość przede wszystkim dla osób korzystających z systemu operacyjnego Linux, bo wydanie przeznaczone na tę platformę zostało uznane za stabilne. To nie koniec nowości, na wszystkich systemach cieszyć się możemy opcją udostępniania ulubionych stron, jaka pojawiła się w jednym z poprzednich wydań testowych.

Co prawda Opera w swojej odsłonie, która jest tworzona w oparciu o Chromium pojawiła się w wersji dla Linuksa jeszcze w wydaniu 24 opublikowanym w czerwcu, ale była to wersja testowa. Producent potrzebował jeszcze trochę czasu, aby dopieścić swoją przeglądarkę, naprawić znalezione błędy i ostatecznie wydać ją w wersji stabilnej. Obietnice Zhenisa Beisekova dotyczące przeniesienia wszystkich funkcji znanych z Windowsa i OS X zostały spełnione: przeglądarka jest kompletna, działa na wielu platformach i oferuje funkcje, których nie znajdziemy w innych programach tego typu. Jest także kompatybilna z rozszerzeniami, zarówno tymi stworzonymi specjalnie dla Opery, jak i dla przeglądarki Google Chrome. Skorzystamy z niej tylko na dystrybucjach 64-bitowych.

350128650940868545

Wprowadzona w tej wersji funkcja udostępniania zakładek może być przydatna w sytuacji, gdy chcemy wysłać komuś linki do wielu stron jednocześnie. Wystarczy przejść do zarządzania zakładkami, wybrać interesujący nas folder, a następnie kliknąć przycisk Udostępnij. Po wybraniu nazwy wygenerowany zostaje specjalny link, który możemy przesyłać do innych osób. Po jego otworzeniu zobaczymy wybrane przez nas strony w formie miniatur. Użytkownicy Opery mogą za pomocą tylko jednego przycisku dodać je wszystki jednocześnie do swojej listy ulubionych witryn. Osoby korzystające z innych przeglądarek nie są jednak poszkodowane: nadal mogą wysłane strony otwierać. Tak udostępniona grupa jest dostępna na serwerach producenta przez 14 dni, po tym czasie zostaje usunięta.

Producent na swojej stronie udostępnia najnowszą Operę 26 w postaci pakietu deb np. dla Ubuntu. Jeżeli do tej pory korzystaliście z Opery 12.x, możecie zainstalować nową wersję wyszukując i instalując pakiet opera-stable. W przypadku innych dystrybucji konieczne jest sprawdzenie, czy ich opiekunowie umieścili już odpowiednie pliki w repozytoriach. Użytkownicy Archa nie muszą się o to obawiać, Operę znajdziemy już w AUR. Po wersję dla Windows i Androida zapraszamy do bazy aplikacji naszego serwisu. Przypominamy także, że jeden z pracowników Opery Software będzie naszym gościem specjalnym w dzisiejszym odcinku dobreprogramy na żywo. Zapraszamy do udziału w programie, łącząc się z nami na Skype będziecie mogli zadawać pytania dotyczące przyszłości tej przeglądarki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)