Dzięki OmniROM funkcja „Ok Google” nabierze znacznie szerszego wymiaru

Dzięki OmniROM funkcja „Ok Google” nabierze znacznie szerszego wymiaru27.05.2014 17:04
Dzięki OmniROM funkcja „Ok Google” nabierze znacznie szerszego wymiaru
Redakcja

Twórcy popularnej modyfikacji Androida OmniROM, która jest swoistym otwartym następcą CyanogenModa, szykują dla swoich użytkowników nie lada gratkę. Jeżeli skorzysta on z zawartego w modyfikacji programu uruchomieniowego (launchera), będzie mógł skorzystać z rozszerzonego systemu komend głosowych. Taką opcję oferuje Google w swoim launcherze poprzez komendę „Ok Google”, która w ostatnim czasie trafiła również do przeglądarki Google Chrome na stronie wyszukiwania i nowej karty. Twórcy moda postanowili pójść o krok dalej.

OmniROM - Custom launcher hotwords

Rozwiązanie to po raz pierwszy zostało przedstawione podczas oficjalnej premiery Nexusa 5, służyć miało do szybkiego uruchamiania wyszukiwarki Google. Po wypowiedzeniu słów „ok Google” na dowolnym pulpicie, uruchamiana była wyszukiwarka i nasłuchiwała, co też takiego do znalezienia interesuje użytkownika. Trzeba przyznać, że choć jest to wygodne, to dosyć mało użyteczne, bo bardzo ograniczone. Rozwiązaniem będzie funkcja dodana do OmniROM: jak widać w powyższym filmie, użytkownik może wprowadzić własne słowa, a nawet całe zwroty, które będą aktywowały poszczególne funkcje i uruchamiały aplikacje. Uruchamianie przeglądarki, map, odtwarzacza przy pomocy słów? Nie ma z tym najmniejszego problemu. Samo „Ok Google” może również zostać zastąpione przez zupełnie inny zwrot.

Takie rozbudowanie tej funkcji znacznie podnosi jej użyteczność i atrakcyjność. Co prawda nie jest to wykonywanie jakichś skomplikowanych operacji, niemniej łącząc to z niektórymi aplikacjami można osiągnąć naprawdę ciekawe rozwiązania. Jednym z nich może być chociażby Screen Off dostępny w Google Play. Dzięki jemu użyciu będzie można wygasić telefon nie korzystając z przycisku, nie dotykając ekranu, a po prostu wydając odpowiednie polecenie. Modyfikacja jeszcze nie jest dostępna, powinna jednak pojawić się niebawem w wersjach nightly dostępnych na oficjalnej stronie projektu. Co dalej? Nie wiadomo, niemniej moderzy co trochę wpadają na coraz lepsze pomysły, z pewnością nie będziemy się nudzić.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)