Dzięki Samsungowi niedrogie smartfony zaczną robić ładne zdjęcia

Dzięki Samsungowi niedrogie smartfony zaczną robić ładne zdjęcia

Dzięki Samsungowi niedrogie smartfony zaczną robić ładne zdjęcia
06.02.2018 20:02

Smartfony ze średniej półki pod względem fotograficznym zauważalnie odstają od topowych modeli. Rozwiązanie problemu postanowił przynieść Samsung i to nie tylko dla swoich urządzeń.

Ostatnio mieliśmy okazję testować dwa urządzenia ze średniej półki – Huaweia Mate 10 Lite oraz Samsunga Galaxy J7. Ten pierwszy, mimo zastosowania czterech kamer, nie potrafił zapewnić zadowalającego efektu rozmytego tła. Drugi smartfon, Samsung Galaxy J7 także miewał problemy z ustawieniem ostrości na obiekcie umieszczonym na pierwszym planie i ze zdjęciami przy słabym świetle.

Wyższą jakość fotografii niż w powyższych smartfonach ma przynieść nowa kamera Samsung ISOCELL Dual. Nie będzie ona jednak opierać się wyłącznie na możliwościach sprzętowych. Wykonywanie zdjęć będzie wspomagane programowo.

Samsung Galaxy J7+
Samsung Galaxy J7+

Zależnie od przeznaczenia, ISOCELL Dual będzie skonfigurowana w jednej z dwóch wersji. Pierwsza składa się z dwóch obiektywów po 8 MP każdy. Zastosowanie to zdjęcia wykonywane przy małej ilości światła, czyli jedna z największych bolączek niedrogich smartfonów. W drugiej konfiguracji zestaw składa się z obiektywów 13 MP i 5 MP, to on posłuży do tworzenia rozmytego tła.

Nowa kamera pojawiła się już w Samsungu Galaxy J7+ sprzedawanym na rynku azjatyckim. Z czasem jednak powinna zawitać do nowych modeli południowokoreańskiego producenta. W związku z tym, że Samsung chce sprzedawać swoją technologię pozostałym producentom, to na rynku mogą pojawić się także inne smartfony z ISOCELL Dual.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)