Dziewczyny, co wiecie o telekomunikacji

Dziewczyny, co wiecie o telekomunikacji

02.04.2012 13:41

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił rozpoczęcie konkursu „Dziewczyny, co wiecie o telekomunikacji”. Konkurs kierowany jest oczywiście do dziewcząt, które interesują się zagadnieniami IT i prawami konsumenta.

Konkurs kierowany jest do uczennic gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi na 15 pytań związanych z telekomunikacją i prawami konsumenta pozwala wygrać nagrodę w postaci tabletu (Samsung Galaxy Tab 10.1 lub Motorola XOOM 2 Media Edition). W razie zdobycia identycznej liczby punktów przez kilka uczestniczek, nagrody przyznawane będą w drodze losowania — potrzeba więc nie tylko wiedzy, ale również szczęścia. Konkurs potrwa od dziś do 14 kwietnia. Oczywiście przed wzięciem udziału w konkursie należy zapoznać się z regulaminem (PDF).

Konkurs odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Kobiet i Dziewczyn w nowych technologiach oraz Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Rozpoczęcie konkursu zbiega się również z inauguracją tegorocznej akcji „Dziewczyny na Politechniki”, którą rozpoczęła konferencja prasowa w centrum prasowym PAP. A to wszystko po to, żeby przyciągnąć więcej dziewczyn do świata technologii i zachęcić do studiowania na kierunkach ścisłych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)