Dźwięk premium z karty microSDXC od Sony? To musi być magia

Dźwięk premium z karty microSDXC od Sony? To musi być magia

Dźwięk premium z karty microSDXC od Sony? To musi być magia
20.02.2015 14:37, aktualizacja: 20.02.2015 15:03

W ostatni poniedziałek, w cyklu Wstępniak na nowy tydzień, nasi Czytelnicy mogli przeczytać między innymi o naturze praktyk audiofilskich. Na rynku zauważalna jest tendencja do reklamowania sprzętu audio dla wymagających klientów tak, jakby chodziło o magiczne artefakty, a nie osiągnięcia techniki. Trend podchwyciła także firma Sony, która zacznie wkrótce sprzedawać kartę microSDXC, zapewniającą dźwięk premium.

Karta microSDXC oferuje pojemność 64 gigabajtów i będzie sprzedawana, przynajmniej na początku, tylko na japońskim rynku. Według producenta zastosowano w niej rozwiązania ograniczające szumy elektromagnetyczne, które z całą pewnością musiały dotychczas doprowadzać audiofilów do białej gorączki.

Obraz

Przeglądając informację o wprowadzeniu do sprzedaży nowego sprzętu audiofilskiego, wykonanego oczywiście z najwyższej jakości materiałów, najczęściej nasuwa się pytanie o cenę. W tej kwestii Sony również nie rozczarowuje – za kartę microSDXC zapewniający dźwięk w wersji premium Japończycy zapłacą niemal 20 tysięcy jenów, czyli równowartość 500 złotych.

Sony w opublikowanych dotychczas informacjach o urządzeniu stosuje rozwijany i rozpowszechniany przez korporacje tzw. język korzyści, którego założeniem jest pomijanie cechy danego produktu i informowaniu klienta tylko o płynących z rozwiązania korzyściach, które oczywiście mogą być postrzegane subiektywnie. Zapewne taki stan rzeczy sprawi, że na wygłuszonych audiofilskich salonach karta Sony będzie stanowić temat do wielogodzinnych dyskusji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)