E Ink znów dodaje kolor do swoich ekranów

E Ink znów dodaje kolor do swoich ekranów

23.05.2013 16:21

Oto kolejna ciekawostka ze świata ekranów. Firma E Ink, która produkuje ekrany między innymi dla czytników Sony, Kindle, Nook czy Onyx, zaprezentowała podczas SID Display Week ekrany trzykolorowe z linii Spectra. Tym samym do czerni i bieli dodana została jeszcze jedna barwa — na razie czerwony (jak widać na zdjęciu pochodzącym z Engadget), w przyszłości będzie to mógł być zielony lub niebieski.

Obraz

Ekrany Spectra nie korzystają z mikrokapsułek, z których słynie E Ink, ale z mikrokubeczków (microcups). Pod wpływem zmiany ładunku cząsteczki odpowiedniego koloru wędrują w górę i stają się widoczne dla oglądającego. Tym samym powierzchnia może być biała, czarna lub czerwona… i niestety na tym koniec. O mieszaniu (odcienie szarości, różowy) na razie nie ma mowy — podobnie zresztą jak w przypadku ekranów Pearl, gdzie możemy liczyć tylko na 16 odcieni szarości.

E Ink nie potwierdził czy i kiedy trafią do czytników książek lub innych urządzeń, ale upatruje ich zastosowania w cyfrowych etykietach, na przykład na sklepowych półkach. Czytniki z kolorowymi ekranami Triton (jetBook Color, Pocketbook Color Lux), czyli E Ink z nałożoną warstwą RGB, nie zdobyły na razie popularności, mimo że są na rynku od lat. W zasadzie nie powinno to dziwić — są blade i nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)