EA rezygnuje z wydania Battlefielda Hardline w tym roku

EA rezygnuje z wydania Battlefielda Hardline w tym roku23.07.2014 14:00

Wszyscy, którzy liczyli na premierę nowego Battlefielda w tym roku, muszą obejść się smakiem. EA zrezygnowało z wydania Hardline w najbliższym czasie, zaś ewentualna data premiery została przeniesiona na 2015 rok.

350110535020341185

Otwarta beta Hardline uruchomiona miesiąc temu, została już zamknięta, zaś studio zamierza dodatkowe miesiące poświęcić na dopracowanie gry zgodnie z sugestiami graczy. Twórcy chcą skupić się na stworzeniu nowych możliwości, które ulepszą rozgrywkę i sprawią, że tytuł stanie się grywalny.

Pomysł studia jest ambitny, trudno jednak wróżyć mu sukces przy przełożeniu daty premiery na przyszły rok. Z jednej strony cieszy, że studio nie chce wydawać niedopracowanej gry, która zostałaby chłodno przyjęta przez graczy, z drugiej jednak poświęcenie więcej czasu na poprawki sprawi, że produkcja może przegrać z zapowiadanymi produkcjami Activision (Call of Duty i Destiny) i przejdzie bez większego echa lub zostanie całkowicie przez nie zdeklasowana.

Dokładna data premiery nie została podana. Można zacząć się zastanawiać czy kontynuowanie projektu ma sens przy dużym prawdopodobieństwie niepowodzenia nowego Battlefielda w starciu z innymi tytułami. Nawet jeżeli twórcom, zgodnie z zapowiedziami, uda się poprawić fabułę kampanii dla jednego gracza, zoptymalizować grę i wprowadzić innowacje do trybu wieloosobowego, nadal może to nie wystarczyć w starciu z Call of Duty.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)