EAGLE, Experience Design, Inoreader, NUKE i Aviary – najciekawsze nowości tygodnia

EAGLE, Experience Design, Inoreader, NUKE i Aviary – najciekawsze nowości tygodnia

EAGLE, Experience Design, Inoreader, NUKE i Aviary – najciekawsze nowości tygodnia
25.06.2016 11:55, aktualizacja: 25.06.2016 12:42

Przedstawiam kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój ulubiony system operacyjny.

EAGLE

Nasza baza programów wzbogaciła się o kolejną pozycję obowiązkową – dobrze znany w branży i ceniony program do projektowania i optymalizacji płytek PCB o różnych wymiarach, także wielowarstwowych.

Obraz

Darmowa wersja programu EAGLE Light pozwala projektować płytki PCB o maksymalnych wymiarach 100 × 80 mm (4 × 3,2 cala) z dwiema warstwami sygnałowymi (górna i dolna). Ta wersja jest przeznaczona do nauki, jako wersja próbna oraz do zastosowań niekomercyjnych i non-profit.Jeśli projekty tworzone z pomocą Eagle przyniosą zyski lub jeśli możliwości wersji darmowej nie są wystarczające, należy kupić jedną z licencji komercyjnych.

EAGLE dostępny jest dla Windowsa i OS X.

Aviary Editor

Aviary edytor to jeden z lepszych edytorów zdjęć dla urządzeń mobilnych. Aplikacja posiada wbudowaną przeglądarkę zdjęć, pozwala uruchomić aparat oraz menedżera plików, a przede wszystkim umożliwia szybkie wykorzystanie profesjonalnych narzędzi, napędzanych przez chmurę należącej do Adobe firmy Aviary.

Photo Editor da Aviary

Zrobione zdjęcia można uwypuklić na trzy sposoby (Hi-Def podnoszący kontrast lokalny, rozjaśnienie i wzmocnienie koloru), szybko wykadrować, zmienić jego orientację, jasność, kontrast, nasycenie barw i temperaturę światła. Lokalnie można obraz rozmazać, wybielić, rozetrzeć oraz jednym dotknięciem zlikwidować czerwone oczy. Bardziej zaawansowane narzędzia pozwalają nadać zdjęciom głębię ostrości lub wygląd symulujący makietę (tilt-shift), przerobić zdjęcie na czarno-białe z widocznym tylko jednym kolorem lub z tylko jednym kolorowym obiektem (Efekt Splash). Nie zabrakło narzędzi tekstowych, ramek, naklejek i modnych efektów.

Aviary Photo Editor działa na Androidzie i iOS.

Creative Cloud Uninstaller i Adobe CC Cleaner

Te narzędzia warto mieć pod ręką, bo nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Spodziewam się, że po ostatniej aktualizacji sporo osób testowało nowe wersje programów Adobe i być może będzie chciało je usunąć. Do tego posłuży Creative Cloud Uninstaller dla Windowsa i OS X.

Obraz

Jeśli zaś pojawią się problemy i zajdzie potrzeba gruntownego sprzątania, usunięcia preferencji i wpisów w pliku hosts, z pomocą przyjdzie Adobe CC Cleaner dla Windowsa i OS X.

Obraz

Adobe Experience Design CC

Adobe Experience Design CC to eksperymentalny projekt firmy Adobe, przeznaczony do projektowania i prototypowania stron i aplikacji mobilnych. W programie znajdują się wszystkie narzędzia niezbędne do opracowania interfejsu i zachowania aplikacji mobilnej lub webowej. Program pozwala dokładnie przetestować, jak będą zachowywały się elementy interfejsu, sprawdzić animacje i różne sposoby interakcji.

Introducing Adobe Experience Design CC (Preview) | Adobe Creative Cloud

Adobe Experience Design CC dostępny jest na razie tylko na OS X. Wersja dla Windowsa jest w przygotowaniu. Na razie Experience Design CC jest dostępny za darmo – wystarczy konto w Creative Cloud.

NUKE Non-commercial

NUKE to profesjonalny program do postprodukcji filmów z bogatymi możliwościami wizualnego komponowania. Program wykorzystuje system grafów i skryptów do tworzenia wysokiej jakości efektów specjalnych, zarówno w pojedynczych ujęciach, jak i pełnometrażowych projektach. NUKE stosowany jest przede wszystkim do łączenia ujęć nagrywanych kamerą ze scenami renderowanymi, a także nakładania na nie efektów. Użytkownik ma pełna kontrolę nad kolejnością stosowanych efektów i może tworzyć alternatywne gałęzie grafu, by sprawdzić różne rozwiązania.

Nuke 10 | What's New In Nuke Studio?

Ten program można mieć zupełnie za darmo w wersji niekomercyjnej, którą można wykorzystać do nauki i prywatnych projektów. Ta wersja ma kilka ograniczeń, na przykład renderuje materiały o maksymalnej rozdzielczości 1080p i nie ma niektórych węzłów z efektami.

NUKE działa na Windowsie i OS X. Warto też zajrzeć na stronę producenta, gdzie znajduje się mnóstwo materiałów do nauki.

30 Day Fitness Challenge

Za oknem lato w pełni i to ostatnia chwila, by zabrać się za pracę nad formą. 30 Day Fitness Challenge to aplikacja, która dostarcza gotowe zestawy ćwiczeń na wzmocnienie organizmu. Zajęcia są rozpisane na 30 dni i dostosowane do trzech poziomów trudności: łatwego, średniego i profesjonalnego. W aplikacji znajdziemy ćwiczenia dla całego ciała bądź poszczególnych partii mięśni: brzucha i pleców, ramion i karku, a także pośladków. Każde z ćwiczeń zawiera instrukcję, która wskazuje, jak wykonywać je poprawnie. Trzeba tylko przymknąć oko na automatyczne tłumaczenie…

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

30 Day Fitness Challenge działa na Androidzie.

Music Alarm Clock Sleep Timer

Music Alarm Clock Sleep Timer dla Androida to budzik, za pomocą którego można budzić się przy własnej playliście. Program umożliwia odtwarzanie muzyki nie tylko na smartfonie, ale też na głośnikach połączonych przez Bluetooth, Wifi lub DLNA.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Inoreader

Inoreader - RSS & News Reader to lekki i funkcjonalny czytnik wiadomości, w którym możecie wygodnie czytać wiadomości z naszego portalu. Aplikacja dostarcza informacji ze źródeł internetowych wskazanych przez użytkownika, podsuwa też propozycje wartych uwagi stron w sieci z obszernej bazy. Aplikacja ma wbudowany moduł udostępniania, za pomocą którego daną publikację można szybko przesłać np. na Facebooka lub Twittera. Wygodne jest też zapisywanie do późniejszej lektury: można to zrobić zarówno za pomocą modułu w aplikacji (a czytanie będzie możliwe także w trybie offline) lub zapisać tekst np. w usłudze Pocket, Instapaper, Evernote, OneNote lub Dropbox.

Inoreader - The content reader for power users who want to save time

Inoreader działa na Androidzie i iOS. Podobnie jak Feedly, Inoreader działa też w przeglądarce pod adresem Inoreader.com.

Nero Streaming Player

Nero Streaming Player to wygodna aplikacja, dzięki której można zdjęcia ze smartfonu lub tabletu wyświetlać je na innych urządzeniach: telewizorach Smart TV zgodnych ze standardem UPnP/DLNA, konsolach i odtwarzaczach multimedialnych podłączonych przez Wi-Fi.

How to stream Photos, Videos & Music to Smart TV - FOR FREE!

Nero Streaming Player działa na Androidzie i iOS.

Kick Hero

Kick Hero to kolejna gra dla fanów piłki nożnej. Zadaniem gracza jest kopać piłkę w odpowiednim tempie i uderzać nią w przeciwników widocznych na planszy. Należy kopać ją przed siebie, a trudność w sterowaniu polega na tym, że kopnięcie musimy wykonać, gdy piłka trafi idealnie w środek okręgu, który wyświetla się przed naszą postacią. Tę czynność należy wykonywać cyklicznie uważając, by piłka nas nie uderzyła, wtedy bowiem runda się zakończy. Ponadto, odbijając piłkę będziemy pozbywać się przeciwników, a każdy unieszkodliwiony oznacza punkty, które zamienimy na nowy strój dla naszego zawodnika.

macaron mingame Kick Hero

W Kick Hero można zagrać na iOS i Androidzie.

WydatkoNotes

WydatkoNotes dla Androida to aplikacja, która służy do zarządzania domowym budżetem. Program pozwala gromadzić informacje o wydatkach, zawiera też moduł skanowania paragonów. Program umożliwia ręczne oraz głosowe wprowadzenie danych o zakupach: z kwotą, listą produktów, sklepem oraz datą. WydatkoNotes jest też narzędziem do analizowania wydatków. Dane prezentuje w formie wykresów, które można dowolnie kształtować wg kryteriów: daty zakupów, kwoty lub sklepu, gdzie dokonaliśmy zakupów.

WydatkoNotes

Goat Up!

Goat Up! Climb Timber Trees to wciągająca gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest wspinać się na wysokie drzewo i unikać rozmaitych przeszkód. Na drodze napotkamy siedzące na drzewach wiewiórki, ponadto gałęzie rozłożone są nieregularnie i przemieszczając się szybko trzeba uważać, bo może się zdarzyć, że skacząc nie dosięgniemy dostatecznie wysoko. Niektóre gałęzie zaś łamią się, gdy nasza postać siedzi na niej zbyt długo. To wszystko sprawia, że w grze bardzo ważny jest refleks i spryt.

Goat Up! Crazy Goats Climb Timber Trees (Game for iPhone and Android)

W Goat Up! zagramy na Androidzie i iOS.

Autify

Autify dla Androida to aplikacja, która oferuje nakładkę na ekran główny smartfonu ułatwiającą korzystanie z urządzenia w trakcie prowadzenia samochodu. Program dostarcza skróty do najważniejszych funkcji: uruchamiania nawigacji, wybranego odtwarzacza muzyki, aplikacji do połączeń telefonicznych oraz wybranego przez użytkownika programu. Program jest uniwersalny, wspiera wiele popularnych aplikacji na Androida, m.in. Mapy Google, Mapy HERE, Spotify, Google Play Music, Spotify, odtwarzacze systemowe i wiele innych.

Splashy Cats: Endless ZigZag

Splashy Cats to niekończąca się gra zręcznościowa, w której sterujemy kotem, płynącym po rzecznym labiryncie. Zadaniem gracza jest wytrwać jak najdłużej na planszy i zbierać kolejne złote skrzynie. Labirynt jest kręty i trzeba uniknąć zderzenia z elementami nabrzeża. Kolizja oznacza bowiem, że zabawa zaczyna się od nowa.

Splashy Cats (Artik Games)

W Splashy Cats można zagrać na Androidzie i iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)