EaseUS MobiMover Free 2.0: jak łatwo przenieść dane na nowego iPhone'a?

EaseUS MobiMover Free 2.0: jak łatwo przenieść dane na nowego iPhone'a?

EaseUS MobiMover Free 2.0: jak łatwo przenieść dane na nowego iPhone'a?
19.09.2017 15:09, aktualizacja: 22.05.2018 13:37

Dostępna jest już nowa wersja programu EaseUS MobiMover Free, oznaczona numerem 2.0. Program jest dostępny za darmo i potrafi nie tylko przesłać pliki z i na komputer, ale też synchronizować dane między dwoma urządzeniami z iOS-em, podłączonymi do tego samego komputera. Nowa wersja jest już gotowa do pracy systemem iOS 11 i pomoże przenieść dane osobiste na nowego iPhone'a 8, 8 Plus lub iPhone'a X. Ponadto można ją wykorzystać także do tworzenia kopii zapasowych.

EaseUS MobiMover Free współpracuje z programem iTunes i pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po instalacji MobiMovera, będzie pobranie także iTunes. Znajdziecie go w naszej bazie programów. Warto zaznaczyć, że przenoszenie plików odbywa się z pominięciem biblioteki iTunes, nie trzeba więc dodawać wszystkich utworów czy filmów najpierw do niej.

Obraz

Po instalacji iTunes można ponownie uruchomić MobiMovera. Tym razem program poprosi o podłączenie urządzenia z iOS-em. Na iPhonie lub iPadzie pojawi się pytanie, czy zaufać temu komputerowi – oczywiście ufamy.

Obraz

Informacje o urządzeniu pojawią się natychmiast w programie. Zobaczmy ilość wolnego miejsca, wersję systemu, numer telefonu (jeśli SIM jest obecny) i numer seryjny urządzenia. Można oczywiście podłączyć dwa lub więcej urządzeń z iOS-em do jednego komputera.

Obraz

Do wyboru mamy teraz trzy prefefiniowane opcje:

  1. Przesłanie na urządzenie

Przesyłanie danych z komputera na urządzenie jest możliwe na podstawie pojedynczych plików lub według folderów. Listę plików do przesłania można zbudować w postaci kolejki, przy czym id razu zobaczymy, w jakich aplikacjach na iPhonie lub iPadzie będą dostępne nowe dane.

Obraz

W tym przypadku wybrany został folder zawierający kilka zdjęć, więc zostaną one dodane do rolki w aplikacji Zdjęcia.

Obraz

Jeśli na urządzeniu docelowym nie ma aplikacji, które przyjmą przesyłane pliki, żadne dane nie zostaną przesłane.

  1. Przesyłanie na inne urządzenie

By skorzystać z tego polecenia, do komputera trzeba podłączyć przynajmniej 2 urządzenia z iOS-em. W naszym przypadku można przesyłać z iPhone'a na iPada takie informacje, jak kontakty, notatki, książki, audiobooki, zakładki, zdjęcia, filmy, muzykę, dzwonki, playlisty i nagrania dźwiękowe.

Obraz

Trzeba jednak mieć na uwadze to, że niektóre dane, jak kontakty, notatki, kalendarze i zakładki Safari można synchronizować tylko wtedy, gdy na obu urządzeniach włączony jest iCloud i są one powiązane z tym samym kontem Apple ID.

Obraz

Wybrane grupy plików i danych zostaną przesłane na urządzenie docelowe.

Obraz

  1. Przesyłanie plików na komputer

Przesyłanie plików z urządzenia mobilnego na komputer działa niemal identycznie, jak w drugą stronę. Tym razem jednak mamy możliwość wybrania grup danych, jak kontakty, wiadomości i tym podobne, oraz miejsca, gdzie zostanie zapisana kopia zapasowa. Ponownie do niektórych czynności potrzebne będzie połączenie z iCloud.

Obraz

Pliki zostaną zapisane we wskazanym przez użytkownika miejscu z zachowaniem hierarchii folderów. Takie dane, jak wiadomości czy notatki, zostaną zapisane w plikach HTML. Oczywiście te dane można przesłać także w drugą stronę, by odtworzyć kopię zapasową.

Własne operacje

Ostatnią pozycją w menu programu są własne operacje. Pod tym hasłem kryje się możliwość przeglądania danych na wybranym urządzeniu w prostym menedżerze plików. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przeglądania miniatur multimediów.

Obraz

Oglądanie plików dźwiękowych daje możliwość wybrania najwyżej ocenianych, najczęściej słuchanych, wybierania list odtwarzania i tak dalej. Oczywiście można wybierać też pojedyncze pliki.

Obraz

Gdy wybierzemy pliki, możemy zdecycować, czy zostaną zapisane na komputerze, przesłane na inne podłączone urządzenie lub usunięte.

Podczas korzystania z MobiMovera na pewno zauważycie, że nie obsługuje on wszystkich możliwych formatów plików. Wynika to ze sposobu, w jaki działa połączenie z iOS-em. Pliki są bowiem przesyłane w kontekście konkretnych aplikacji, obecnych na urządzeniu mobilnym.

EaseUS MobiMover Free jest dostępny w naszej bazie programów. Można z niego korzystać za darmo bez ograniczeń w celach niekomercyjnych. Komercyjną licencję Pro można kupić z poziomu programu za niecałe 40 dolarów. Częścią oferty jest też dożywotnie wsparcie techniczne i dostępność wszystkich nadchodzących aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)