Eco Harmonogram – sprawdź w smartfonie, kiedy w twoim mieście wywożą śmieci

Eco Harmonogram – sprawdź w smartfonie, kiedy w twoim mieście wywożą śmieci

Eco Harmonogram przypomni, kiedy wystawić kubły, fot. Pixabay
Eco Harmonogram przypomni, kiedy wystawić kubły, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
22.07.2020 19:43, aktualizacja: 23.07.2020 09:12

Terminy wywozu śmieci, szczególnie w dobie ich dokładnej segregacji, nie są łatwe do zapamiętania, a szczególnie dla mieszkańców domów są kluczowe – kubły i worki należy zwykle na czas wystawić przed posesję. Zamiast samodzielnie przepisywać harmonogram wywozu śmieci do kalendarza, można sobie pomóc aplikacją w smartfonie.

Przykładem takiej aplikacji jest Eco Harmonogram, który pokaże, kiedy należy spodziewać się odbioru odpadów i pomoże właściwie je segregować. Aplikacja teoretycznie jest użyteczna dla mieszkańców z całego kraju, ale od razu należy zaznaczyć, że potrafi pokazywać harmonogramy jedynie z tych gmin, które podpisały odpowiednie umowy związane z udostępnieniem danych.

Eco Harmonogram to nie tylko terminy, fot. Oskar Ziomek.
Eco Harmonogram to nie tylko terminy, fot. Oskar Ziomek.

Korzystanie z głównej funkcji programu sprowadza się do wyszukania interesującej użytkownika miejscowości i ulicy (lub wczytania ich z danych GPS), aby dowiedzieć się, jaki jest najbliższy termin odbioru odpadów. Na tym etapie można także wyświetlić cały harmonogram właściwy dla danej ulicy, aby sprawdzić terminy wywozu innych surowców czy "odpadów zielonych" lub wielkogabarytowych.

Wiele można się także dowiedzieć z innych zakładek w aplikacji. Ciekawe jest przede wszystkim narzędzie podpowiadające, do jakiego worka należy wrzucić danego rodzaju odpad – wystarczy użyć wyszukiwarki, by szybko dowiedzieć się, gdzie wyrzucić na przykład zniszczoną płytę CD. Eco Harmonogram na Androida jest dostępny do pobrania z naszej bazy oprogramowania.

A Ty jak dbasz o środowisko? Razem z Wirtualną Polską podejmij #EkoWyzwanie! Pochwal się swoimi osiągnięciami na dziejesie.wp.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)