Edge dla Androida zablokuje reklamy, został połączony z AdBlock Plus

Edge dla Androida zablokuje reklamy, został połączony z AdBlock Plus

Edge dla Androida zablokuje reklamy, został połączony z AdBlock Plus
19.06.2018 15:30

Przeglądarka Edge dla Androida została wydana w nowej wersji testowej, która lada chwila będzie dostępna w Google Play. Warto się nią zainteresować ze względu na możliwość natywnego blokowania niektórych reklamowych elementów stron.

Możliwość blokowania elementów stron w Edge'u dla Androida pojawiła się w wersji 42.0.02055 i wykorzystuje mechanizmy z dobrze znanego rozszerzenia AdBlock Plus. To najpopularniejsze obecnie rozszerzenie tego typu, instalowane ponad 100 milionów razy w towarzystwie różnych przeglądarek. Można z niego skorzystać także w Edge'u dla Androida.

Blokowanie będzie można włączyć w ustawieniach programu, w menu Block Content. Korzystając z niego będziemy mieli możliwość usunięcia ze stron reklam różnego typu, w tym także filmowych przed materiałami na YouTubie. Ponadto można będzie zablokować komponenty Facebooka i denerwujące wyskakujące okienka.

Betę przeglądarki Microsoft Edge dla Androida znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Wersja z AdBlockiem będzie dostępna lada moment.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)