Edytor Unity debiutuje na Linuksie, jego przyszłość zależy też od Was

Edytor Unity debiutuje na Linuksie, jego przyszłość zależy też od Was

Edytor Unity debiutuje na Linuksie, jego przyszłość zależy też od Was
26.08.2015 14:43, aktualizacja: 26.08.2015 21:53

Miesiąc temu twórcy silnika Unity obiecali, żeprzygotują linuksową wersję swojego edytora gier. Słowadotrzymali – na bazie kompilacji 5.1.0f3 powstała wersja zbudowanaprzede wszystkim z myślą o Ubuntu, ale działająca w praktyce nawszystkich 64-bitowych dystrybucjach Linuksa.

Przyszłość edytora Unity na Linuksie nie jestjeszcze zagwarantowana i zależy przede wszystkim od użytkowników.To od ich opinii zależeć będzie, czy będzie on dalej utrzymywanyobok wersji dla Windows i Maka. Niemniej jednak udostępniona dziśwersja pod względem dostępnych funkcji niczym nie odbiega odoficjalnych wydań na inne systemy. Możemy też eksportowaćstworzone gry na wszystkie wspierane platformy, tj. Windows, Linux,OS X, WebGL, WebPlayer, Android, SamsungTV i Tizen.

Obraz

Do uruchomienia edytor wymaga posiadania w miaręwspółczesnej grafiki od Nvidii, AMD lub Intela z aktywnymisterownikami 3D producenta. Instalacja możliwa jest albo zoficjalnego pakietu .deb, albo z nieoficjalnego uniwersalnegoinstalatora. Linki do nich znajdziecie na bloguUnity.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)