Ekran dotykowy w każdym laptopie? Wystarczy Neonode AirBar

Ekran dotykowy w każdym laptopie? Wystarczy Neonode AirBar

Ekran dotykowy w każdym laptopie? Wystarczy Neonode AirBar
09.03.2016 12:43

Jeśli jesteś zadowolony ze swojego laptopa, ale chciałbyś mieć dotykowy wyświetlacz, nie musisz kupować nowego komputera. Neonode AirBar pozwoli Ci na obsługiwanie laptopa w taki sam sposób jak w modelach mających ekran czuły na dotyk.

AirBar to niewielkie urządzenie autorstwa firmy Neonode, które umieszczany tuż pod ekranem laptopa, dokładnie na dolnej ramce. Zajmuje ono powierzchnię od lewej do prawej krawędzi wyświetlacza. Do odczytywania naszych ruchów wykorzystywana jest podczerwień. Zasięg czujników obejmuje cały ekran, więc AirBar musimy dobrać do przekątnej wyświetlacza. Obecnie dostępne są cztery rozmiary, pierwszy dla 11,6-calowych laptopów, drugi dla 13,3-calowych, trzeci dla 14-calowych i ostatni, największy dla 15,6-calowych modeli.

The AirBar™ sensor - Get touch on your new or existing PC

W przeciwieństwie do większości dotykowych wyświetlaczy, AirBar odczytuje nie tylko polecenia wydawane palcami czy specjalnym rysikiem. Komputer możemy obsługiwać z wykorzystaniem niemal dowolnego przedmiotu, chociażby drewnianych pałeczek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w programie graficznym malować dotykając ekranu prawdziwym pędzlem. AirBar nie będzie miał także żadnych problemów, gdy po wyświetlaczu będziemy mazać w grubych roboczych rękawicach.

Neonode AirBar z komputerem łączy się za pomocą portu USB. Urządzenie kompatybilne jest z Windows 8 lub nowszym, a także z Chromebookami. Nie posiada jednak oficjalnego wsparcia dla OS X. Można już składać zamówienia, wysyłka planowana jest w pierwszej połowie 2016 roku. Jeśli zamówicie teraz, to za AirBar zapłacicie 49 dolarów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)