Ekran w laptopie nie wystarcza? Z pomocą przychodzi Sliden'Joy

Ekran w laptopie nie wystarcza? Z pomocą przychodzi Sliden'Joy

Ekran w laptopie nie wystarcza? Z pomocą przychodzi Sliden'Joy
02.07.2015 16:34

Jeśli nie wystarcza Ci jeden ekran w laptopie, to powinieneś wspomóc na Kickstarterze twórców Sliden'Joy. Urządzenie pozwala na łatwe dodanie do laptopa jednego lub nawet dwóch dodatkowych ekranów. Przewagą nad tradycyjnym monitorem jest chociażby znacznie większa mobilność.

Największą zaletą laptopów jest ich mobilność. Nowe modele są naprawdę smukłe i lekkie, ich obecności w plecaku czy torbie zbytnio nie odczuwamy. Jednak ta mobilność sprawia, że producenci muszą iść na pewne ograniczenia. Dostrzegamy je głównie w momencie, gdy musimy zrobić coś więcej niż przeglądanie Internetu, oglądanie filmików czy tworzenie prostych dokumentów. Nie chodzi o wydajność, bo wielu użytkowników nie jest w stanie wykorzystać pełnego potencjału nowych procesorów. Ze względu na wymiary, producenci muszą iść na ustępstwa chociażby w przypadku klawiatury czy ekranu. W związku z tym, jeśli pracujesz na laptopie i zdarzyło się, że powierzchnia oferowana przez zastosowany w nim wyświetlacz była niewystarczająca, to powinieneś zainteresować się urządzeniem Sliden'Joy.

Sliden'Joy : the world's first triple screen for your laptop!

Na Kickstarterze 6 lipca ruszy zbiórka na akcesorium do laptopa o nazwie Sliden'Joy. Urządzenie pozwala na rozszerzenie często niewielkiej powierzchni oferowanej przez jeden ekran w laptopie. Sliden'Joy występuje w dwóch głównych wersjach – pierwsza składa się z jednego, a druga z dwóch ekranów. Wyświetlacze dostępne są w trzech rozmiarach: 13, 15 i 17 cali, a ich rozdzielczość to Full HD. Cała konstrukcja przyczepiana jest do górnej pokrywy laptopa, a dodatkowe ekrany wystarczy tylko wysunąć. Proces jest banalnie prosty i szybki. Ekrany możemy w każdej chwili schować i całość zabrać razem z laptopem. Natomiast komunikacja odbywa się z wykorzystaniem pojedynczego portu USB 3.0 lub dwóch USB 2.0. Dodatkowe wyświetlacze, dzięki możliwości obracania, mogą przykładowo posłużyć do zaprezentowania innym osobom danych treści. My możemy pracować na głównym ekranie laptopa, a ktoś inny może oglądać naszą prezentację na dodatkowych wyświetlaczu. Oczywiście to tylko przykład, zastosowań tego rozwiązania jest o wiele więcej.

Jeśli zależy nam na mobilności, to Sliden'Joy ma sporą przewagę nad zwykłymi monitorami, których transport ze względu na wymiary i konstrukcję często jest niewygodny. Dodatkowo ekrany w Sliden'Joy znajdują się tuż przy ekranie laptopa, co pozwala na znacznie wygodniejszą pracę. Ceny modelu z jednym wyświetlaczem zaczynają się od 199 euro, a wersji z dwoma ekranami od 299 euro. Nie jest to mało jak za dodatkowy ekran, w końcu tradycyjny monitor można kupić taniej. Jednak jak przed chwilą wspomnieliśmy, zwykły monitor nie oferuje chociażby takiej mobilności. Zbiórka na Sliden'Joy ruszy już za kilka dni, twórcy chcą w ciągu 30 dni zebrać 300 tysięcy euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)