Eleganckie i zaawansowane zegarki Nokii (Withings) niebawem w sklepach

Eleganckie i zaawansowane zegarki Nokii (Withings) niebawem w sklepach

Eleganckie i zaawansowane zegarki Nokii (Withings) niebawem w sklepach
26.04.2016 15:50

Patrząc na ostatnie poczynania Nokii odnosiło się wrażenie, że Finowie odpuścili rynek urządzeń konsumenckich. Jednak wydanie 170 mln euro na przejęcie Withings, firmy specjalizującej się w urządzeniach wearables, to dowód, że Nokia wraca. Chociaż powrót na sklepowe półki będzie związany z wejściem w trochę inną branżę.

Dział Nokii zajmujący się produkcją smartfonów należy do Microsoftu. Zdania są podzielone, ale wyraźnie widać, że w Redmond niezbyt dobrze radzą sobie ze sprzedażą telefonów. Lumie, gdy jeszcze były pod opieką Finów, wydawały się być urządzeniami ciekawszymi, wyposażony w wiele świetnego autorskiego oprogramowania Nokii. Aktualnie Lumie i Windows 10 Mobile, to już coś innego, coś co raczej odpycha, niż zachęca do kupna.

Wierni fani Nokii mogli do tej pory tylko marzyć o powrocie fińskiego producenta na rynek konsumencki. Oczywiście pojawiły się urządzenia sygnowane logo Nokii, ale był to sprzęt wyprodukowane przez inne firmy, którym tylko udzielono licencji. Jednak brak planów na powrót do smartfonów, nie oznacza, że Finowie porzucili urządzenia skierowane dla zwykłego użytkownika. Oficjalnie możemy mówić, że producent urządzeń ubieralnych, Withings, należy do Nokii. To przejęcie kosztowało 170 mln euro.

Obraz

Czym wyróżniają się produkty Withings? Przede wszystkim wyglądem, chociażby zegarek Activité prezentuje się znacznie lepiej od większości smartwatchy. Z pewnością nie wygląda on jak kolejna zabawka, którą mógłby zainteresować się wyłącznie napalony na wszystkie nowinki gadżeciarz. Activité to eleganckie połączenie monitora aktywności ze szwajcarskim mechanizmem kwarcowym. Co niezwykle ważne, zastosowana w nim bateria zapewnia około 8 miesięcy pracy, a nie dzień na jednym ładowaniu, tak jak brzydki Apple Watch.

Withings to także inny sprzęt, który pozwala nam dbać o naszą kondycję i monitować organizm. W ofercie znajdziemy smartopaski czy współpracujące ze smartfonem elektroniczne wagi. Sprzęt tego producenta wyróżnia elegancki wygląd, dzięki czemu wzbudza on zainteresowanie również u klientów ceniących design, a nie wyłącznie u tych szukających prostego sprzętu do zliczania kroków.

Obraz

Doświadczenie Nokii w produkcji smartfonów i oprogramowania w połączeniu z doświadczeniem Withings, może zaowocować wysypem świetnych urządzeń ubieralnych. Pozostaje nam czekać na piękne zegarki i opaski, które zaoferują zaawansowane systemy mierzenia aktywności, a to wszystko opatrzone logo Nokii.

Rynek urządzeń ubieranych, który według analityków wart jest miliardy euro, może okazać się świetnym biznesem dla Nokii. Znacznie lepszym od rynku smartfonów, zdominowanego przez Apple i Samsunga, gdzie ostatnio wybić mogą się wyłącznie chińskie firmy oferując sprzęt w niskich cenach. Tym bardziej, że na powrót do Lumii już za późno, mobilne okienka praktycznie umarły.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)