Elektryczne taksówki myTaxi pojawiły się w Warszawie, jest tanio i ekologicznie

Elektryczne taksówki myTaxi pojawiły się w Warszawie, jest tanio i ekologicznie

23.11.2016 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy aplikacji myTaxi, służącej do zamawiania taksówek, wprowadzają do Polski flotę elektrycznych taksówek. Można z nich już korzystać, aktualnie tylko w Warszawie. Obecnie po mieście porusza się sześć elektrycznych Nissanów Leaf, ale w 2017 roku liczba ta ma wzrosnąć do 30 aut.

W celu zamówienia elektrycznej taksówki, w aplikacji należy wybrać opcję Eco-Taxi. Możliwe, że wówczas będziemy mogli skorzystać z Nissana Leaf. Zastosowanie ekologicznych i oszczędnych silników zaowocowało niską ceną, która wynosi 1,80 zł za kilometr. Nowe taksówki to nie tylko nowoczesny silnik, ale także bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Ponadto od 2017 roku, pasażer będzie mógł skorzystać z tabletu, nie zabraknie w nim Spotify, a także funkcji sprawdzenia obecnego stanu powietrza w wybranych miejscach Warszawy.

Obraz

Według dyrektora myTaxi w Polsce, dalsze wprowadzanie elektrycznych taksówek jest uzależnione od liczby stacji ładujących. Nadal jest ich za mało, problem dotyczy zarówno stolicy, jak i innych dużych miast w Polsce. Krzysztof Urban dodaje, że w Warszawie mamy zaledwie kilkanaście punktów ładowania. Zasięg pojazdów na jednym ładowaniu ma wynosić do 150 kilometrów, a na jednej zmianie taksówkarz jest w stanie zrobić 200 km. W związku z tym, podczas dnia potrzebuje przynajmniej raz naładować akumulatory auta.

Celem myTaxi jest nie tylko zapewnienie taniego i ekologicznego transportu, ale także popularyzacja ekologicznego transportu wśród mieszkańców polskich miast. Końcówka tego roku będzie testem dla elektrycznych taksówek, pod koniec firma planuje podsumować pierwsze wyniki wprowadzenia nowych aut.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)