Elon Musk i Jack Dorsey będą rozmawiać o Bitcoinie. Kurs pewnie znów się zmieni

Elon Musk ma rozmawiać z Jackiem Dorsey'em o Bitcoinie
Elon Musk ma rozmawiać z Jackiem Dorsey'em o Bitcoinie
Źródło zdjęć: © Anadolu Agency via Getty Images | Anadolu Agency
Oskar Ziomek

26.06.2021 13:10

Kurs Bitcoina niedługo znów może się znacznie zmienić, bo przed nami ważna rozmowa Elona Muska z Jackiem Dorseyem - współzałożycielem Twittera. Historia pokazuje, że nawet jeden wpis Muska na temat kryptowaluty może odwrócić trend i wpłynąć na opłacalność inwestycji.

O szczegółach spotkania informuje serwis CNBC. Jak się okazuje, Elon Musk i Jack Dorsey umówili się na "dyskusję o Bitcoinie" w czasie wydarzenia The B Word związanego z kryptowalutami. Odbędzie się ono 21 lipca bieżącego roku. Zależnie od tego, jak potoczy się ta dyskusja, można się spodziewać wyraźnych zmian w kursie BTC.

Praktyka wiele razy pokazała już, że zdanie Elona Muska na temat kryptowalut może w ciągu kilku godzin odwrócić trend i znacznie przełożyć się na kurs, a co za tym idzie - zysk lub stratę inwestorów. Kilka miesięcy temu, po tym jak Musk napisał na Twitterze, że nie doceniał wystarczająco Bitcoina i teraz mu kibicuje, w ciągu kilku godzin kurs BTC "wystrzelił w górę" i przez najbliższe tygodnie się to nie zmieniło.

Rynek kyptowalut staje się coraz ciekawszy między innymi z powodu Salwadoru. To pierwszy w historii kraj, gdzie bitcoiny zostaną uznane za oficjalny środek płatniczy obok amerykańskiego dolara. Rząd świętuje to wydarzenie i z tej okazji rozda wszystkim pełnoletnim obywatelom BTC o równowartości 30 USD. Więcej na ten temat można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)