Bitcoiny za darmo od rządu Salwadoru. To nie jest oszustwo

Bitcoiny za darmo od rządu Salwadoru. To nie jest oszustwo

Bitcoin
Bitcoin
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
25.06.2021 17:39

Każdy w Salwadorze dostanie za darmo równowartość 30 dolarów w bitcoinach. To "gratis" z okazji uznania tej kryptowaluty za oficjalny środek płatniczy w kraju. Bitcoin stanie się nim już 7 września 2021 roku.

Salwador to pierwsze państwo, w którym bitcoiny staną się oficjalnym środkiem płatniczyminformuje Radio ZET. O planach w tym zakresie pisaliśmy na początku czerwca i wówczas można było tylko przypuszczać, że projekt uda się uchwalić. Obecnie w Salwadorze obowiązuje wyłącznie amerykański dolar.

Co więcej, jeśli sam ten fakt nie jest wystarczająco ciekawy, rząd Salwadrowu zamierza z tej okazji podarować pełnoletnim obywatelom "bitcoiny na start". Każdy otrzyma równowartość 30 dolarów, co przy dzisiejszym kursie daje 0,00092 BTC. Szacuje się, że w sumie obywatele Salwadoru otrzymają równowartość ok. 195 milionów dolarów, a baza użytkowników bitcoinów zwiększy się tym samym o 2,5 proc.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie bitcoiny trafią do obywateli. Radio ZET podaje, że kryptowaluta pojawi się na ich kontach, gdy pobiorą rządową aplikację portfela kryptowalut. Szczegóły tego tematu nie są na razie znane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)