Elon Musk: to oczywiste, że Apple pracuje nad własnym samochodem

Elon Musk: to oczywiste, że Apple pracuje nad własnym samochodem

Elon Musk: to oczywiste, że Apple pracuje nad własnym samochodem
12.01.2016 11:35, aktualizacja: 12.01.2016 13:29

W ostatnim czasie narodziło się sporo plotek odnoszących się do rzekomych prac Apple nad własnym samochodem. Jak wielokrotnie bywa podobnych sytuacjach, powodem było zarejestrowanie przez firmę stosownych domen internetowych. Internauci zaczęli się zatem prześcigać w wizjach samochodu z jabłkiem, na ten temat wypowiedział się właśnie potencjalny największy konkurent, Elon Musk.

Jako pierwszy na nowe domeny zarejestrowane przez Apple uwagę zwrócił serwis MacRumors.com. Ósmego stycznia korporacja wykupiła bowiem domeny: apple.car, apple.cars i apple.auto. Fakt ten połączono z ostatnimi doniesieniami, według których Apple prowadzi intensywny program rekrutacji inżynierów zatrudnionych wcześniej między innymi w Tesli, Fordzie czy General Motors. Wniosek zdawał się jasny: do wyścigu w rozwoju samochodów, czy to hybrydowych czy samosterujących, dołączyć ma wkrótce spółka o największej giełdowej wartości w historii.

Jednocześnie pojawiły się także głosy krytyczne, wskazujące między innymi na Apple CarPlay, które umożliwia zaawansowaną synchronizację iPhone’a z wybranymi modelami samochodów. Drugim argumentem miała być powszechność podobnych praktyk, w których wcześniej (nawet takie, które nie jest spowodowane konkretnymi planami firmy) dochodzi do rejestracji chwytliwych domen, by później uniknąć płacenia niebotycznych sum za kupno ich od osób prywatnych. Innego zdania jest człowiek, który w kwestii nowoczesnych samochodów zdaje się być wyrocznią: Elon Musk.

W wywiadzie dla BBC Musk stwierdził, że nie ma większych wątpliwości, że Apple rzeczywiście pracuje nad swoim samochodem. Dla szefa Tesli jasnym jest bowiem, że tak istotna dla branży firma, jak Apple nie może sobie pozwolić na zignorowanie rozwijającej się błyskawicznie gałęzi IT, jaką są nowoczesne auta. Twierdzi on, że istnieją nawet twarde dowody o pracach nad samochodem Apple: Dość trudno jest coś ukryć, jeśli zatrudniasz do prac nad tym czymś ponad tysiąc inżynierów. Jednocześnie Musk wcale nie przyjął z góry postawy potencjalnego konkurenta. Ba, zdaje się nawet z takiego obrotu sprawy cieszyć.

Ma to bowiem wzmocnić zdrową konkurencję i przyśpieszyć rozwój IT w samochodach. Musk zwraca uwagę, że nawet jeśli samochód Apple’a jest jeszcze na wczesnym etapie rozwoju, to samo zainteresowanie tą gałęzią branży przyciągnie inwestorów i jeszcze większą uwagę mediów. Musk nie ma zatem wątpliwości, że w przypadku Apple, prace nad własnym autem, to po prostu tajemnica poliszynela. Sami zainteresowani oczywiście nie skomentowali sprawy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)