Enterprise Mode: automatyczne przełączanie z Edge na Internet Explorera 11

Enterprise Mode: automatyczne przełączanie z Edge na Internet Explorera 11
Redakcja

27.08.2015 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows 10 wprowadza nową przeglądarkę Microsoft Edge, która nie tylko zapewnia większą zgodność z nowoczesnymi standardami webowymi, ale również zrywa ze starszymi rozwiązaniami takimi jak ActiveX. Co mają zrobić w takiej sytuacji firmy i użytkownicy, którzy z nich korzystają? Ratunkiem jest tryb zgodności i wbudowany w system Internet Explorer 11.

Obraz

Choć przy próbie wykorzystania kontroler ActiveX, obiektów BHO, VBScript lub innych przestarzałych mechanizmów Edge powiadomi nas o możliwości uruchomienia strony w Internet Explorerze, nie jest to rozwiązanie zbyt wygodne. Na szczęście Microsoft stworzył dodatkowe narzędzie, które umożliwia szybkie zarządzanie zachowaniem dwóch dostępnych w systemie przeglądarek i automatyczne przełączanie się w tryb kompatybilności. Jest nim Enterprise Mode.

Za sprawą edytora lokalnych zasad grupy możemy aktywować wspomniany tryb i skonfigurować adres do pliku XML, jaki przechowuje listę witryn do uruchomienia za pomocą Internet Explorera. Nawet to może okazać się zadaniem zbyt żmudnym, więc wśród dostępnych ustawień znajdziemy jeszcze jedno, jakie zainteresuje administratorów: za sprawą zaledwie kilku kliknięć możemy spowodować, że wszystkie witryny intranetowe będą uruchamiane w starszej przeglądarce. Dzięki temu unikniemy problemów z kompatybilnością. Dokładne instrukcje konfiguracji trybu Enterprise (także poprzez rejestr) znaleźć można w serwisie Technet.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)