EntityCube - doświadczalna wyszukiwarka od Microsoft

EntityCube - doświadczalna wyszukiwarka od Microsoft

Wojciech Cybulski
08.12.2009 15:12

Firma Microsoft zaprezentowała kolejny projekt – serwis EntityCube zbierający i katalogujący informacje związane z wybranymi osobami.

Usługa analizuje ogromne ilości stron dotyczących konkretnych osób i ma za zadanie na podstawie zebranych informacji stworzyć profil wybranej osoby zawierający podstawowe dane biograficzne, rys społecznych zachowań w sieci, dane na temat powiązanych postaci, wydarzeń, publikacji, kont w serwisach społecznościowych czy bieżących działań. W odróżnieniu od tradycyjnego wyszukiwania dane są prezentowane w formie zestawień, tabelek i wykresów co sprawia, że bez zbędnego wyszukiwania uzyskujemy informacje zgromadzone w wielu różnych miejscach sieci. Serwis wykorzystuje także technologię Silverlight do generowania atrakcyjnych wizualizacji prezentowanych danych. Nawet jeżeli wyszukiwarka znajdzie wszystkie strony zawierające cenne informacje o danym przedmiocie lub osobie, użytkownik musiałby je wszystkie przejrzeć by mieć pełny obraz sytuacji. EntityCube potrafi stworzyć skuteczne streszczenie tych informacji i zestawić dane pochodzące z ogromnej ilości stron internetowych – napisali twórcy serwisu informując o uruchomieniu EntityCube.

Uruchomiona przez Microsoft usługa budzi skojarzenia z wyszukiwarką Wolfram Alpha, która podobnie jak EntityCube nie zwraca tradycyjnych wyników zastępując je zestawieniami, tabelkami i wykresami. Korporacja już w listopadzie rozpoczęła współpracę z Wolfram Alpha włączając jego funkcje do własnej wyszukiwarki Bing. Możliwe, że jej nowy projekt także powstał przy współudziale inżynierów Wolframa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)