Epic Games Store: Chcesz darmowych gier? A-a-a, nie tak szybko

Epic Games Store: Chcesz darmowych gier? A-a-a, nie tak szybko

fot. Chesnot/Getty Images
fot. Chesnot/Getty Images
29.04.2020 10:42

Wszyscy lubimy darmowe rzeczy. Epic Games Store raczy nas nieodpłatnie dostępnymi grami już od dłuższego czasu. Szykują się jednak teraz spore zmiany.

Epic Games: weryfikacja dwuetapowa obowiązkowa, ale...

W okresie od dnia 28 kwietnia do 21 maja 2020 roku, Epic będzie okazjonalnie prosił użytkowników ich cyfrowego sklepu o założenie weryfikacji dwuetapowej. W przeciwnym wypadku nie dostaną gratisowych gier.

Założeniem Epic jest oczywiście zachęta jak największej liczby użytkowników do zwiększenia poziomu zabezpieczeń. Weryfikacja dwuetapowa jest w zasadzie w tych czasach niezbędna, aby odczuć minimum komfortu, szczególnie jeśli chodzi o nasze konta na serwisach naprawdę dla nas ważnych.

W przypadku Epic Games Store metody uwierzytelniania dwuetapowego są trzy – jedną z nich jest dedykowana aplikacja, np. Google Authenticator, Microsoft Authenticator, LastPass lub Authy. Pozostałe metody to natomiast przesyłanie kodów na powiązany adres email lub numer telefonu smsem.

Zmian dokonamy w wchodząc na nasz profil (Konto) na Epic Games Store w sekcji Hasła i Zabezpieczenia w zakładce Logowanie Dwuetapowe. Można korzystać wyłącznie z jednej metody jednocześnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)