LastPass LastPass 4.69

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LastPass to usługa internetowa, która daje użytkownikom dostęp do osobistej, specjalnej zabezpieczonej internetowej bazy haseł, notatek oraz tożsamości internetowych. Integruje się ona z popularnymi przeglądarkami internetowymi pozwalając na wykorzystanie LastPass zamiast oryginalnego managera haseł.

Instalator aplikacji wykrywa zainstalowane na komputerze przeglądarki i proponuje instalacje dodatków do nich. Zapewnia wsparcie dla Internet Explorera, Firefoksa, Chrome, Opery a także Safari, zarówno na systemie Windows jak i Mac a także różnych dystrybucjach Linuksa. Po utworzeniu konta lub zalogowaniu się do już istniejącego, LastPass przejmuje rolę managera haseł – dane użytkownika są gromadzone w internetowej bazie producenta w formie zaszyfrowanej hasłem głównym. Jego utrata wiąże się z utratą danych zapisanych w bazie, nawet po potwierdzeniu właściciela konta przy pomocy adresu email. Manager oprócz automatycznego zapisywania danych, a później wypełniania formularzy, oferuje szereg przydatnych opcji. Użytkownik może grupować dane, przeglądać je, edytować. Możliwe jest również zapisywanie bezpiecznych notatek, zarówno tekstowych, jak i specyficznych np. dane karty kredytowej, dane do poczty email, informacje z paszportu, klucze SSH itp. LastPass oferuje także tworzenie profili automatycznego wypełniania formularzy, oraz gotowych tożsamości do użytku w internecie.

Aplikacja wspiera uwierzytelnienie dwuskładnikowe np. przy pomocy aplikacji Google Authenticator lub tokenów YubiKey. Z poziomu dodatku użytkownik może przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa, która wskaże mu słabe lub zduplikowane hasła, a także oceni ich siłę. Największą jej zaletą jest fakt, że działa jako dodatek do przeglądarki internetowej przez co jest uniwersalna i dostępna na niemal każdej platformie. Aplikacja w wersji podstawowej jest bezpłatna. Rozszerzona wersja Premium dostępna na okres testowy 14 dni pozwala na użycie LastPass na urządzeniach mobilnych takich jak Android, Windows Phone, iOS, czy Symbian, posiada także rozszerzone, priorytetowe wsparcie pomocy technicznej w wypadku problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Darmowy
Wielokrotnie wyciekły dane użytkowników.
ocena użytkownika
30.12.2018 06:51 • Recenzja do wersji 4.1.59

Moja ocena nie będzie pozytywna i już mówią dlaczego jak można dalej ufać programowi którego za zadanie jest chronić nasze dane i hasła a kilka razy już wyciekły. był to mój pierwszy program tego typu ale już sie przesiadłem na inny jest wygodniej ale przez to że nie jest tak popularny jak ten też i bezpieczniejszy.

Bezpieczny,szybki dostęp , darmowy, świetna integracja i multiplatformowość.
Staram się od lat ... nie ma.
ocena użytkownika
05.01.2017 17:54 • Recenzja do wersji 4.1.31

W dobie ogromnej ilości informacji w internecie i powstawania wielu produktów wielu producentów, firmy,osoby prywatne zabezpiecza wszystko hasłami.Wiadomo , ile może spamiętać człowiek ? Ten program to umożliwia. Odkąd pamiętam,ten program jest zawsze ze mną.Nigdy ale to nigdy bez niego nie dałbym sobie rady.Dlaczego bym nie dał? Mój LastPass ma zapamiętane hasła z przed ponad 5-6 lat.Nie ma takiego człowieka,żeby pamiętał tyle i z takiego okresu.Bardzo mi się podoba automatyczne wypełnianie okienek,alerty gdy hasło jest słabe lub się powtarza. Do tego zawsze możesz sprawdzić siłę swoich haseł wszystkich witryn i procentowo porównać z wynikami innych użytkowników.Co tu dużo pisać - nie wyobrażam sobie istnienia internetu bez tego programu.Polecam.