LastPass 4.1.59

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LastPass to usługa internetowa, która daje użytkownikom dostęp do osobistej, specjalnej zabezpieczonej internetowej bazy haseł, notatek oraz tożsamości internetowych. Integruje się ona z popularnymi przeglądarkami internetowymi pozwalając na wykorzystanie LastPass zamiast oryginalnego managera haseł.

Instalator aplikacji wykrywa zainstalowane na komputerze przeglądarki i proponuje instalacje dodatków do nich. Zapewnia wsparcie dla Internet Explorera, Firefoksa, Chrome, Opery a także Safari, zarówno na systemie Windows jak i Mac a także różnych dystrybucjach Linuksa. Po utworzeniu konta lub zalogowaniu się do już istniejącego, LastPass przejmuje rolę managera haseł – dane użytkownika są gromadzone w internetowej bazie producenta w formie zaszyfrowanej hasłem głównym. Jego utrata wiąże się z utratą danych zapisanych w bazie, nawet po potwierdzeniu właściciela konta przy pomocy adresu email. Manager oprócz automatycznego zapisywania danych, a później wypełniania formularzy, oferuje szereg przydatnych opcji. Użytkownik może grupować dane, przeglądać je, edytować. Możliwe jest również zapisywanie bezpiecznych notatek, zarówno tekstowych, jak i specyficznych np. dane karty kredytowej, dane do poczty email, informacje z paszportu, klucze SSH itp. LastPass oferuje także tworzenie profili automatycznego wypełniania formularzy, oraz gotowych tożsamości do użytku w internecie.

Aplikacja wspiera uwierzytelnienie dwuskładnikowe np. przy pomocy aplikacji Google Authenticator lub tokenów YubiKey. Z poziomu dodatku użytkownik może przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa, która wskaże mu słabe lub zduplikowane hasła, a także oceni ich siłę. Największą jej zaletą jest fakt, że działa jako dodatek do przeglądarki internetowej przez co jest uniwersalna i dostępna na niemal każdej platformie. Aplikacja w wersji podstawowej jest bezpłatna. Rozszerzona wersja Premium dostępna na okres testowy 14 dni pozwala na użycie LastPass na urządzeniach mobilnych takich jak Android, Windows Phone, iOS, czy Symbian, posiada także rozszerzone, priorytetowe wsparcie pomocy technicznej w wypadku problemów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bezpieczny,szybki dostęp , darmowy, świetna integracja i multiplatformowość.
Staram się od lat ... nie ma.
ocena użytkownika

W dobie ogromnej ilości informacji w internecie i powstawania wielu produktów wielu producentów, firmy,osoby prywatne zabezpiecza wszystko hasłami.Wiadomo , ile może spamiętać człowiek ? Ten program to umożliwia. Odkąd pamiętam,ten program jest zawsze ze mną.Nigdy ale to nigdy bez niego nie dałbym sobie rady.Dlaczego bym nie dał? Mój LastPass ma zapamiętane hasła z przed ponad 5-6 lat.Nie ma takiego człowieka,żeby pamiętał tyle i z takiego okresu.Bardzo mi się podoba automatyczne wypełnianie okienek,alerty gdy hasło jest słabe lub się powtarza. Do tego zawsze możesz sprawdzić siłę swoich haseł wszystkich witryn i procentowo porównać z wynikami innych użytkowników.Co tu dużo pisać - nie wyobrażam sobie istnienia internetu bez tego programu.Polecam.

05.01.2017 17:54 | Recenzja do wersji 4.1.31
Darmowy, prosty w obsłudze, całkowicie spolszczony, dobrze integruje się z przeglądarkami.
Hmm... nie ma?
ocena użytkownika

W dzisiejszych czasach każdy z nas ma kilkanaście jak nie kilkadziesiąt loginów i haseł do przeróżnych miejsc Internecie. Nie sposób tego spamiętać, a trzymanie ich wszystkich zapisanych w notatniku to nie jest zbyt dobry pomysł. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi własnie usługa LastPass, której głównym zadaniem jest przechowywanie tych własnie loginów i haseł w bezpiecznej chmurze, skąd są dla nas dostępne o każdej porze dnia i nocy z dowolnego sprzętu podłączonego do Internetu.

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że świetnie integruje się z najpopularniejszymi przeglądarkami (zastępując wbudowane w nie menadżery haseł), dzięki czemu dostęp do naszej bazy haseł jest szybki i bezproblemowy. Usługa ma również swojego klienta na najpopularniejsze systemy mobilne, dzięki czemu możliwości LastPass są mocno rozszerzone.

kolejna ważna funkcją LastPass jest możliwość generowania haseł o odpowiedniej długości i złożoności oraz możliwość wypełniania formularzy w polach innych jak login i hasło.

jest to kolejny program, z którego korzystam na codzień i pewnością polecam dla innych.

03.01.2015 15:22 | Recenzja do wersji 3.1.68

Komentarze

0 nowych
Unga Unga   10 #22 30.03.2018 18:33

A Xmarks'a mendy od 1 maja wyłączają :-( Ehhhhh. A taki fajny program był.

  #21 04.11.2016 09:37

Od lat używam KeePass`a który nie jest uzależniony od żadnej chmury w której trzymam tylko kopie bazy.

lieft   6 #20 27.08.2016 11:38

Dołączę się do dyskusji w opisie programu. Wydaje mi się, że jest dobry lub bardzo dobry. Natomiast nie jest polecane korzystanie z managera haseł w google chrome - zostałem powiadomiony przez mój bank, żebym tego nie robił i pousuwał wszystkie hasła z chroma. Taka wiadomość mi wystarczyła do podjęcia decyzji.

  #19 29.05.2016 19:25

@ratus: Nie zgodzę się, sto razy dziennie loguję się na różne strony zabezpieczane hasłami KeeFox + KP i jest bardzo komfortowy w użyciu, co więcej bazę danych mam pod ręką a nie na serwerach firmy zewnętrznej.
To już indywidualny wybór, płacisz 12$ rocznie zprofesjonalnej firmie albo masz to samo, tylko za friko i open-source.
Stopień bezpieczeństwa w obu przypadkach zależny od zdrowego rozsądku osoby korzystającej. :)

Autor edytował komentarz.
ratus   3 #18 27.09.2015 10:41

To jest względne, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb! Jeśli ktoś sto razy dziennie loguje się na różne strony zabezpieczane hasłami - to LASTPASS!
Jeśli takie logowanie wykonuje się raz na tydzień, na kilka stron, to KEEPASSX, bo mniej obciąża system, choć może jest mniej wygodny. Stopień bezpieczeństwa jest podobny.

  #17 06.02.2015 16:17

Czemu tu jest wersja 3.1.77 skoro w Chrome jest już 3.1.89?

  #16 20.01.2015 17:14

Szkoda tylko, że program ma wycieki pamięci i po kilku dniach potrafi zajmować pół giga RAMu.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #15 04.01.2015 00:25

@Anonim (niezalogowany): W sumie to wystarcza, ale jednak LastPass jest o wiele lepiej zabezpieczone i daje większe możliwości. Poczytaj sobie recenzje naszych użytkowników to dowiesz się o kilku funkcjach których nie ma Google.

  #13 01.12.2014 22:18

A mógłby mi ktoś powiedzieć czym taki program się różni od zapisywania haseł na koncie google? W zasadzie bo zalogowaniu się na google przeglądarka pyta się mnie za każdym razem czy zapisać hasło - hasło trafia na konto więc też mam te hasła w chmurze a samo włamanie się na takie konto jest dość trudne bo wymaga hasła głównego + kodu przysłanego smsem. Więc pytam czy zwykłe google nie wystarcza?

DarthZiZi   3 #12 31.10.2014 19:33

Mimo iz bardzo czesto zdarza mi sie zapomniec jakies haslo, to jednak nie mam przekonania co do takich rozwiazan. Od zapomnianych hasel sa mechanizmy jego przypomnienia, ktorze przychodza chociazby na e-mail pomocniczy. Liczylbym na wypowiedz jakiegos specjalisty od takiego oprogramowania. Chcialbym tego uzywac lecz brak zaufania sprawia, ze musze resetowac swoje haslo do google z 2 razy w miesiacu bo ciagle zapominam xD

memnon   8 #11 31.08.2014 22:37

LastPass has partnered with AppSumo to offer you a free 1 year Premium upgrade for your newly created LastPass account.
http://www.appsumo.com/lastpass/

Autor edytował komentarz.
  #10 30.08.2014 14:13

@gregory003: Twój sarkazm jest nieuzasadniony, lepiej jak ktoś z rodziny/znajomych przejmie twoje hasła niż obcy człowiek, który może się pod Ciebie podszyć i wszystko Ci zniweczyć. Strzeliłeś sobie tym w stopę. W 100% zgadzam się z mi6

gregory003   6 #8 07.07.2014 15:11

@mi6 (niezalogowany): Wg. mnie, to poroniony pomysł trzymać loginy i hasła na własnym, osobistym komputerze, gdy wszyscy wiedzą że należy do mnie i tylko ja z niego korzystam, choćby nie wiem jak był zabezpieczony.

  #7 19.04.2014 06:55

wg mnie to poroniony pomysł trzymania haseł w sieci na jakimkolwiek serwisie, chociaż nie wiem jak bardzo byłby szyfrowany

Piter432   10 #6 14.04.2014 23:33

@Wioskowy Głupek: Świetnie. Bardzo dziękuję za małe sprostowanie :) Po prostu nie doszukałem najwyraźniej paru informacji :P Jeszcze raz dziękuję :)

  #5 14.04.2014 13:17

Próbowałem last pass i kee pass i jednak wybrałem last pass. Nie uważam, żeby był mniej bezpieczny a napewno komfortowy w obsłudze. Nawet jakby złamali hasło lub jakieś programy je odczytały, np: z klawiatury (bo nie chce mi się wpisywać z wirualnej) to i tak nic nie zrobią, żadnego przelewu bez mojego telefonu.Ponadto ma możliwość dodatkowej formy logowania:np: specjalnie wydrukowanej siatki cyfr i liter , Google Authenticator lub klucza usb.
ps. ...a jak nawet ktoś mi wyczyści konto to i tak nie dojdę czy to przez last, kee czy mój błąd.

Wioskowy Głupek   3 #4 24.03.2014 10:02

@Anonim (niezalogowany): Najlepiej w ogóle nie włączaj komputera i dla pewności wyjmij kabel od internetu... no i nie zapomnij się okopać.

Autor edytował komentarz.
  #3 22.03.2014 14:01

@Wioskowy Głupek: Stosowanie "najlepszego menadżera haseł" który udostępnia moje hasła osobom/instytucjom trzecim to lekka schizofrenia. Albo coś zabezpieczam, stosuję hasła i ew. BEZPIECZNE metody zarządzania nimi albo nie robię nic i stosuję najprostsze sposoby ochrony, które zabezpieczą mnie przed Miejskimi Głupkami. Wioskowi mogą się okazać urzędnikami prowadzącymi przemyślaną miękką dezinformację mającą na celu osłabienie stosowania prawdziwie bezpiecznych rozwiązań np. KeePass.