Essential AI Phone sam odpisze na e-maile i SMS-y? Andy Rubin z nowymi pomysłami

Essential AI Phone sam odpisze na e‑maile i SMS‑y? Andy Rubin z nowymi pomysłami

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
08.12.2018 16:44

Essential Phone, debiutancki smartfon firmy założonej przez twórcę Androida, Andy'ego Rubina, komercyjnego sukcesu nie odniósł. Co prawda producent statystyk sprzedaży nie ujawnia, ale zachodni dziennikarze zgodnie twierdzą, że modułowa konstrukcja nie przekonała do siebie użytkowników. Nie słychać też nic o ewentualnym sukcesorze. Tak więc wygląda na to, że firma z Palo Alto nie jest zainteresowana kontynuowaniem tego projektu, ale to nie oznacza bynajmniej, że rezygnuje z rynku smartfonów – po prostu zmienia koncepcję.

Jak informuje *TechCrunch, Essential za nieznaną sumę przejął właśnie firmę CloudMagic, która stoi za komercyjnym serwisem poczty e-mailowej Newton. Potwierdza to październikowe doniesienia Bloomberga*, jakoby zespół Rubina miał pracować nad telefonem o zaawansowanych możliwościach integracji z pocztą. Takim urządzeniem będzie ponoć nadchodzący Essential AI Phone, który dzięki implementacji sztucznej inteligencji, sam odpisze na e-maile i wiadomości SMS.

Co w tym kontekście niezwykle istotne, CloudMagic już wcześniej pracowało nad automatyzacją odpowiedzi, stąd wydaje się idealnym partnerem do tego typu projektu. Przy czym, jak twierdzi Bloomberg, efekt końcowy prac może istotnie różnić się od klasycznych smartfonów, jakich tysiące zalegają na sklepowych półkach. Plotka głosi, że AI Phone otrzyma znacznie mniejszą obudowę i równie skromny wyświetlacz, a większa część interakcji z interfejsem odbędzie się przez komendy głosowe i rozmaite sensory, które posłużą także SI do przewidywania intencji użytkownika.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)