Eurowizja, Streamago, LoL, Timebox, Burze nad Polską – najciekawsze programy tygodnia

Eurowizja, Streamago, LoL, Timebox, Burze nad Polską – najciekawsze programy tygodnia

Eurowizja, Streamago, LoL, Timebox, Burze nad Polską – najciekawsze programy tygodnia
14.05.2016 03:44, aktualizacja: 14.05.2016 10:07

Skoro udało nam się przetrwać otoczony przesądami piątek 13, zapraszam do przejrzenia listy najciekawszych nowości w naszej bazie programów.

BlackMagic Fusion

W tym tygodniu ponownie przegląd otwiera program do tworzenia efektów specjalnych w filmach, ale bardziej specjalistyczny niż HitFilm. Chodzi o BlackMagic Fusion, po długiej przerwie wydany w wersji 8 i także dla systemu OS X.

Obraz

Blackmagic Fusion to zupełnie darmowa wersja profesjonalnego oprogramowania, które było wykorzystywane przy produkcji przynajmniej tysiąca kinowych hitów. Efekty są tworzone w wizualnym edytorze, przez łączenie węzłów grafu. W programie można pracować ze śledzeniem ruchu, animacjami, modelami 3D, greenscreenem, generować efekty wolumetryczne i tak dalej. W zasadzie trudno znaleźć coś, czego w tym programie nie da się zrobić.

Email – EasilyDo Mail

EasyDo Mail to nowa aplikacja znanego wydawcy usługi ułatwiającej pracę zespołową. Klient poczty dla systemu iOS jest elegancki, wygodny, intuicyjny, a przede wszystkim świetnie porządkuje pocztę i pozwala błyskawicznie ją przeszukiwać.

[vimeo=http://vimeo.com/55490907]Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość szybkiego reagowania na e-maile bez żonglowania aplikacjami. Ten klient bezbłędnie radzi sobie z subskrypcjami, śledzeniem przesyłek, rachunkami i korespondencją związaną z podróżami (elektroniczne bilety, rezerwacje i tym podobne). To idealne rozwiązanie dla osób, które załatwiają wiele spraw przez Internet.

Timebox

Timebox to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób robiących zdjęcia iPhonem, którym zależy na uporządkowaniu wspomnień. Aplikacja odczytuje zdjęcia z rolki i biblioteki, sortuje je według daty i miejsca, a następnie prezentuje na bardzo estetycznej osi czasu, którą można przeszukiwać.

Obraz

By historia była pełniejsza, można uzupełnić dodatkowe informacje, dodawać do zdjęć podpisy i wygenerować elegancki pokaz slajdów z najlepszych ujęć. Do pewnego stopnia Timebox sam nazwie wydarzenia, na podstawie wpisów w kalendarzu. Aplikacja pozwala też udostępniać serie zdjęć na wiele sposobów, bez zakładania kolejnego konta.

Burze nad Polską

Wczorajsze burze to znak, że nadszedł ten moment, w którym wiosenna pogoda zaczyna kaprysić. Dlatego warto mieć ze sobą aplikację Burze nad Polską na Androida. Pozwala ona sprawdzić informacje o wyładowaniach w Polsce i w Europie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Informacje z naziemnych stacji pogodowych wyświetlane są na mapach. Można też włączyć powiadomienia o burzach w regionie i wybrać część Polski, cały kraj, Czechy, Niemcy, Słowację lub całą Europę.

Eurovision Song Contest

Śledzicie konkurs piosenki Eurowizja? Reprezentant Polski, Michał Szpak, zakwalifikował się do finału 61. edycji. Krytycy są w jego sprawie podzieleni, ale nie zmienia to faktu, że może być pierwszym Polakiem w historii, który ten konkurs wygra. Czy mu się to uda i z kim będzie konkurował, możecie sprawdzić w oficjalnej aplikacji dla Androida.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji znajdują się też wywiady z wykonawcami, ciekawostki, materiały zza kulis konkursu i najnowsze wiadomości.

Streamago

Streamago to świetnie przygotowana aplikacja dla Androida i iOS, przeznaczona do przesyłania transmisji wideo na żywo. Transmisje można umieszczać w serwisach internetowych bez ograniczeń, co stawia Streamago wyżej od konkurentów, jak Facebook Live i Periscope. [yt=https://www.youtube.com/watch?v=eadow-OPCKs]Transmisje można wysyłać publicznie i wtedy będą widoczne także po zakończeniu na platformie producenta, a także prywatnie. Można też nawiązywać znajomości i obserwować aktywność wybranych użytkowników. Logowanie do usługi wymaga konta na Facebooku.

League of Legends

Ostatnią w tym tygodniu nowością w naszej bazie programów jest świetnie znany MOBA, przyjęty do grona dyscyplin e-sportowych i uznawany za najpopularniejszą grę świata – League of Legends. Gra dostała niedawno dość rewolucyjną aktualizację i znalazła się w naszej bazie w wersji dla OS X.

2016 Mid-Season Spotlight

Rozgrywka w League of Legends koncentruje się na potyczkach między graczami w trybach 3 przeciwko 3 lub 5 przeciwko 5, ale na szczęście początkujący mogą zacząć od potyczek z komputerem :-). Na zaczynających swoją przygodę z LoL-em czeka przystępne wprowadzenie w języku polskim. Przed przystąpieniem do poważniejszych rozgrywek należy wybrać swojego bohatera z puli ponad 100 zróżnicowanych postaci, różniących się wyglądem, umiejętnościami, stylem walki i rolą w drużynie. Gra nie jest prosta, ale jeśli ktoś marzy o karierze w e-sporcie, warto się nią zainteresować. Może też dostarczyć niezłą zabawę nawet bez walki o miliony dolarów, jeśli do gry zbierze się zgrana paczka.

Zdjęcie ilustrujące ten artykuł to cosplay Jinx z League of Legends, udostępnione na licencji Creative Commons na profilu greyloch na Flickrze.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)