Evernote 4.0 — zupełnie jak Android 4.0

Evernote 4.0 — zupełnie jak Android 4.0

16.05.2012 14:37

Duże aktualizacje systemu często są bodźcem, który prowadzi do wprowadzenia poważnych zmian w swoich programach. Jedną z ciekawszych modyfikacji, które mogliśmy zaobserwować jako efekt wydania Androida 4.0, jest nowy Evernote dla tego systemu — Evernote 4.0 for Android. Aplikacja do robienia notatek i synchronizacji z chmurą zyskała nie tylko nowy wygląd, choć tu właśnie widać najlepiej wpływ nowego systemu Google'a na efekt pracy programistów i projektantów, ale również nowe możliwości.

Zacznijmy jednak od wyglądu, gdyż to właśnie ten element Evernote 4.0 dla Androida budzi największe emocje. Nowy ekran domowy aplikacji pozwala na szybki zapis notatek, co bardzo pozytywnie wpływa na przydatność aplikacji „w biegu”. Nowy widok notatek i notatników został dostosowany do nowoczesnych standardów, dzięki czemu nawigacja jest szybka, płynna i prosta. Warto zwrócić uwagę również na pasek kontekstowy, z poziomu którego można szybko przeszukać, udostępnić czy wejść w tryb edycji notatek. Jednak przede wszystkim należy zainteresować się nawigacją po aplikacji, która teraz odbywa się poprzez gest energicznego przesuwania (swipe).

Na telefonach, na których włączono usługi lokalizacji, możliwe jest geotagowanie notatek i przeglądanie ich z poziomu mapy. Widoczną zmianą jest również łatwy dostęp do ustawień i właściwości konta z poziomu górnego paska. To jeszcze nie wszystkie nowości — więcej informacji o nowym wydaniu Evernote dla Androida można znaleźć… w aplikacji. Po dotknięciu „żarówki” zaprezentowane zostaną informacje o kolejnych nowych funkcjach.

Oczywiscie Evernote to nie jedyna aplikacja, której twórców zainspirowała kanapka z lodami. Zmianie stopniowo ulega wygląd mobilnego Firefoksa, przystosowany do ICS został testowy Dropbox, przez zmianami nie uciekł nawet Reddit News. Zjawisko nie jest oczywiście niczym nowym, gdyż raz na jakiś czas standard projektowania aplikacji, czy to webowych, czy dla któregoś z systemów operacyjnych, ulegają zmianom bądź są wręcz stawiane na głowie (pamiętacie Web 2.0?). Możemy więc spodziewać się coraz większej liczby aplikacji o płaskich przyciskach, z nawigacją za pomocą gestu swipe i z funkcjonalnymi ekranami domowymi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)