Evoland: interaktywna podróż przez ewolucję gier jRPG

Evoland: interaktywna podróż przez ewolucję gier jRPG06.02.2015 09:34
Evoland: interaktywna podróż przez ewolucję gier jRPG
Paweł Piskurewicz

Evoland to bardzo nietypowa produkcja. Jej zadaniem jest przedstawienie ewolucji gatunku jRPG. Zmian jakie zachodziły w każdym elemencie rozgrywki począwszy od pierwszych czarnobiałych produkcji. Nie jest to tytuł nowy. Gra od ponad roku była dostępna na komputery PC, teraz jednak doczekała się mobilnego wydania na iOS i Androida.

350131021460760513

Owa ewolucja jest przedstawiana za pomocą zmieniającego się świata gry. Zabawę rozpoczynamy z grafiką 2D, prostymi dźwiękami, uproszczonym sterowaniem i mechanizmem walki. Wraz z rozwojem przygody natrafiamy na skrzynie, które ulepszają kolejne elementy gry. Zmienia się grafika, interfejs, dochodzą dodatkowe elementy takie jak imiona postaci, skrytka na przedmioty, ewoluuje system walki i cała masa drobiazgów.

Evoland Trailer

Poszczególnym zmianom towarzyszy odpowiedni opis, który mówi nam nie tylko co się stało, ale też z którego roku pochodzi dana nowość. Oparcie zabawy na tym elemencie sprawia że na drugi plan schodzi fabuła, czyli element ważny w każdej grze jRPG. Jest ona tylko prostym tłem by jakkolwiek uzasadnić poczynania naszego bohatera. Czasem prześmiewczo traktuje charakterystyczne dla gatunku cechy i rozwiązania. Im więcej gier znamy, tym więcej analogii i żartów będziemy w stanie dostrzec.

350131021461022657

Jej przejście zajmuje około 4-6 godzin. To zdecydowanie mniej niż oferują standardowe produkcje jRPG. Cena nie należy do niskich, za grę przyjdzie nam zapłacić około 20 zł. Evoland w wersji dla systemów Android oraz iOS możecie znaleźć w naszej bazie aplikacji. Trwają też prace nad jej kontynuacją, o której możecie przeczytać więcej na stronie projektu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)