Evoland: interaktywna podróż przez ewolucję gier jRPG

Evoland: interaktywna podróż przez ewolucję gier jRPG
Paweł Piskurewicz

06.02.2015 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Evoland to bardzo nietypowa produkcja. Jej zadaniem jest przedstawienie ewolucji gatunku jRPG. Zmian jakie zachodziły w każdym elemencie rozgrywki począwszy od pierwszych czarnobiałych produkcji. Nie jest to tytuł nowy. Gra od ponad roku była dostępna na komputery PC, teraz jednak doczekała się mobilnego wydania na iOS i Androida.

Obraz

Owa ewolucja jest przedstawiana za pomocą zmieniającego się świata gry. Zabawę rozpoczynamy z grafiką 2D, prostymi dźwiękami, uproszczonym sterowaniem i mechanizmem walki. Wraz z rozwojem przygody natrafiamy na skrzynie, które ulepszają kolejne elementy gry. Zmienia się grafika, interfejs, dochodzą dodatkowe elementy takie jak imiona postaci, skrytka na przedmioty, ewoluuje system walki i cała masa drobiazgów.

Evoland Trailer

Poszczególnym zmianom towarzyszy odpowiedni opis, który mówi nam nie tylko co się stało, ale też z którego roku pochodzi dana nowość. Oparcie zabawy na tym elemencie sprawia że na drugi plan schodzi fabuła, czyli element ważny w każdej grze jRPG. Jest ona tylko prostym tłem by jakkolwiek uzasadnić poczynania naszego bohatera. Czasem prześmiewczo traktuje charakterystyczne dla gatunku cechy i rozwiązania. Im więcej gier znamy, tym więcej analogii i żartów będziemy w stanie dostrzec.

Obraz

Jej przejście zajmuje około 4-6 godzin. To zdecydowanie mniej niż oferują standardowe produkcje jRPG. Cena nie należy do niskich, za grę przyjdzie nam zapłacić około 20 zł. Evoland w wersji dla systemów Android oraz iOS możecie znaleźć w naszej bazie aplikacji. Trwają też prace nad jej kontynuacją, o której możecie przeczytać więcej na stronie projektu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)