Excel w przeglądarce przyspieszył. Microsoft chwali się m.in. płynniejszym przewijaniem

Excel w przeglądarce przyspieszył. Microsoft chwali się m.in. płynniejszym przewijaniem

Excel powinien działać szybciej, fot. Oskar Ziomek
Excel powinien działać szybciej, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
26.01.2021 10:57

Microsoft Excel w wersji webowej dostępny w ramach pakietu 365 dostał aktualizację, po której powinien działać dużo sprawniej. Microsoft chwali się wprost, że program jest po prostu szybszy, a chodzi między innymi o usprawnienia w przewijaniu arkuszy wypełnionych po brzegi danymi. Zmiany opisano na oficjalnym blogu, ale nie jest to opis przesadnie szczegółowy.

Jak bowiem podaje Microsoft, webowy Excel został ulepszony na 5 głównych polach: ładowania dokumentów, przewijania arkuszy, zaznaczania danych, nawigacji i modyfikowania komórek. Co zaskakujące, w praktyce nie są podawane żadne detale, a jedynie ogólniki. W przypadku nawigacji dowiadujemy się na przykład, że od teraz szybciej działa wyszukiwarka i przewijanie stron. W kontekście pozostałych zmian Microsoft komunikuje głównie, że od teraz jest szybciej i lepiej podczas pracy z rozbudowanymi arkuszami.

Zmiany muszą więc zostać ocenione przez samych użytkowników, a najlepiej tych, którzy na co dzień pracują z rozbudowanymi arkuszami, a w związku z tym mają doświadczenie z dotychczasową sprawnością webowego Excela. Przeglądarkowa odmiana aplikacji być może nie jest tak wygodna (i funkcjonalna), jak jej instalacyjny odpowiednik, ale dostępność jedynie po zalogowaniu się w przeglądarce również ma swoje zalety.

Warto przypomnieć, że webowy Excel jest dostępny w ramach pakietu Microsoft 365 (dawniej Office 365), który trzeba opłacać miesięcznie lub rocznie. W przypadku klientów indywidualnych pakiet z licencją dla jednej osoby to wydatek niespełna 300 złotych rocznie. Więcej na ten temat można przeczytać w oficjalnym cenniku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)