MacOSGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćExposure X5
Exposure X5 ikona

Exposure X55.0.2.99

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Alien Skin Exposure to jeden z najlepszych programów do stylizacji zdjęć z wykorzystaniem efektów, które bazują na prawdziwych kliszach i zachowaniu starych aparatów. To też dobry program do przetwarzania RAW-ów z aparatów cyfrowych, podstawowego retuszu i korekty barwnej zdjęć. Można też wykorzystać go jako przeglądarkę plików graficznych.

W tym programie można nadać zdjęciom wyjątkowy charakter i przywołać wspomnienia, korzystając z efektów imitujących kultowe klisze Kodaka, Fuji, Ilforda czy Polaroida. W kolekcji znajdziemy kilkaset stylów, od bardzo starych czarno-białych, przez taśmy filmowe po dość nowe, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Nie zabrakło klisz czułych na podczerwień i różnych kształtów dla efektu bokeh.

Po wybraniu kliszy można dostosować różne parametry zdjęcia, jak ekspozycja, oświetlenie, nasycenie kolorów czy ostrość. Można także sięgnąć po krzywe, narzędzia kadrowania, barwienie, kolorowe filtry, a na koniec wygenerować ziarno i winietę.

Efekt uzupełnią tekstury i ramki, imitujące stary papier, zadrapania, pęknięcia lub przeciekające przez nieszczelną kasetę kliszy światło. Efekty prezentowane są na żywo, a ustawienia można zapisać do ponownego wykorzystania.

Exposure jest w stanie otworzyć pliki RAW z wielu popularnych aparatów fotograficznych, ale nie obsłuży tak szerokiej kolekcji, jak programy przeznaczone do wywoływania RAW-ów. Zmiany nie naruszają oryginalnych zdjęć i można je w każdej chwili wycofać.

Program można testować przez 30 dni bez ograniczeń. Efekty zapisywane są w formacie TIFF, który można poddać dalszej obróbce.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań131
Data aktualizacji4 paź 2019
Rozmiar pliku510.13 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Exposure X5 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)