WindowsGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćExposure X5
Exposure X5 ikona

Exposure X55.0.2.99

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Exposure to jeden z najlepszych programów do stylizacji zdjęć z wykorzystaniem efektów symulujących prawdziwe klisze i niedoskonałości dobrze znanych obiektywów. Ponadto program świetnie sprawdza się przy przetwarzaniu RAW-ów z aparatów cyfrowych, poprawianiu barw zdjęć i podstawowym retuszu. Można też wykorzystać go jako przeglądarkę plików graficznych, z możliwością oznaczania zdjęć, oceniania, filtrowania i przeszukiwania.

W tym programie można nadać zdjęciom niepowtarzalny charakter i zagrać na emocjach korzystając z efektów imitujących kultowe klisze Kodaka, Ilforda czy Polaroida. W kolekcji znajdziemy ich kilkaset, od bardzo starych czarno-białych, przez taśmy filmowe po dość nowe, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Nie zabrakło klisz czułych na podczerwień.

Po wybraniu ulubionej kliszy można dostosować różne parametry zdjęcia, jak ekspozycja, oświetlenie, nasycenie barw, kadr czy ostrość. Można także sięgnąć po krzywe, a na koniec wygenerować ziarno, winietę i efekt bokeh. Program uzupełniają tekstury i ramki, które można nałożyć na zdjęcie. Mogą one imitować stary papier, zadrapania lub przeciekające przez nieszczelną kasetę światło. Efekty prezentowane są na żywo, a ustawienia można zapisać do ponownego wykorzystania.

Exposure jest w stanie otworzyć pliki RAW z wielu aparatów fotograficznych, ale nie obsłuży tak szerokiej kolekcji, jak programy przeznaczone do wywoływania RAW-ów.

Program można testować przez 30 dni bez ograniczeń. Efekty zapisywane są w formacie TIFF, który można poddać dalszej obróbce. Wraz z Exposure X2 można testować sprzedawany osobno program Snap Art.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
2.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań685
Data aktualizacji4 paź 2019
Rozmiar pliku485.03 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Exposure X5 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)