Exposure X5 ikona

Exposure X55.0.2.99

WindowsGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćExposure X5
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Exposure to jeden z najlepszych programów do stylizacji zdjęć z wykorzystaniem efektów symulujących prawdziwe klisze i niedoskonałości dobrze znanych obiektywów. Ponadto program świetnie sprawdza się przy przetwarzaniu RAW-ów z aparatów cyfrowych, poprawianiu barw zdjęć i podstawowym retuszu. Można też wykorzystać go jako przeglądarkę plików graficznych, z możliwością oznaczania zdjęć, oceniania, filtrowania i przeszukiwania.

W tym programie można nadać zdjęciom niepowtarzalny charakter i zagrać na emocjach korzystając z efektów imitujących kultowe klisze Kodaka, Ilforda czy Polaroida. W kolekcji znajdziemy ich kilkaset, od bardzo starych czarno-białych, przez taśmy filmowe po dość nowe, zarówno czarno-białe, jak i kolorowe. Nie zabrakło klisz czułych na podczerwień.

Po wybraniu ulubionej kliszy można dostosować różne parametry zdjęcia, jak ekspozycja, oświetlenie, nasycenie barw, kadr czy ostrość. Można także sięgnąć po krzywe, a na koniec wygenerować ziarno, winietę i efekt bokeh. Program uzupełniają tekstury i ramki, które można nałożyć na zdjęcie. Mogą one imitować stary papier, zadrapania lub przeciekające przez nieszczelną kasetę światło. Efekty prezentowane są na żywo, a ustawienia można zapisać do ponownego wykorzystania.

Exposure jest w stanie otworzyć pliki RAW z wielu aparatów fotograficznych, ale nie obsłuży tak szerokiej kolekcji, jak programy przeznaczone do wywoływania RAW-ów.

Program można testować przez 30 dni bez ograniczeń. Efekty zapisywane są w formacie TIFF, który można poddać dalszej obróbce. Wraz z Exposure X2 można testować sprzedawany osobno program Snap Art.

Udostępnij
Exposure X5 5.0.2.99wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
2.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań633
Data aktualizacji4 paź 2019
Rozmiar pliku485.03 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Exposure X5 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)