AndroidZdrowie i aktywnośćInne programy sportowe i medycznef.lux (preview, root-only)
f.lux (preview, root-only) ikona

f.lux (preview, root-only)22.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

f.lux (preview, root-only) to aplikacja, która służy do redukowania poziomu niebieskiego światła emitowanego przez ekran smartfonu lub tabletu. Dzięki temu sprawia, że korzystanie z urządzenia mobilnego mniej męczy oczy, a zasypianie staje się łatwiejsze, zbyt duża dawka niebieskiego światła zaburza bowiem w ludzkim organizmie procesy odpowiedzialne za sen.

Aplikacja przeznaczona jest tylko na zrootowane urządzenia z Androidem w wersji 5.0 Lollipop i 6.0 Marshmallow. Znane są natomiast przypadki, w których f.lux nie działa dobrze na smartfonach i tabletach z Androidem 4.4 KitKat. Te problemy mają być rozwiązane w nowszych wersjach aplikacji.

Program, bazując na informacji o lokalizacji użytkownika, po uruchomieniu pracuje w tle i dopasowuje poziom światła emitowanego przez ekran urządzenia do pory dnia. Im bliżej będzie nocy, tym bardziej wygaszony będzie ekran i tym mniej niebieskiego światła będzie emitował. Barwy widoczne na ekranie staną się zaś ciepłe, nieco żółtawe.

W f.lux znajdziemy też dodatkowe opcje konfiguracji. Możemy skorzystać z opcji czytania nocnego, która będzie wyświetlała treści na czarnym tle i czerwoną czcionką. Aplikacja pozwala też doprecyzować, jakie światło towarzyszy nam najczęściej za dnia (np. halogenowe lub ciepłe, ze zwykłej żarówki) oraz w porze wieczornej, a wszystko po to, by optymalnie zarządzać natężeniem światła emitowanym przez ekran smartfonu lub tabletu. W f.lux możemy też ustawić porę, o której codziennie się budzimy, przygotowując w ten sposób program do pracy od razu, gdy zabierzemy się do codziennych wyzwań.

Aplikacja f.lux oferuje też sterowniki przeznaczone dla urządzeń z procesorem od Qualcomm oraz Tegra, pozwala również skorzystać z możliwości obniżenia poziomu nasycenia kolorów na urządzeniach z ekranami AMOLED.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań358
Data aktualizacji23 mar 2016
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
f.lux (preview, root-only) ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)