iOSZdrowie i aktywnośćInne programy sportowe i medycznef.lux
f.lux ikona

f.lux

  • Slider item
  • Slider item

Aplikacja f.lux służy do redukowania poziomu emisji niebieskiego światła z ekranu iPhone'a lub iPada. W ten sposób chroni wzrok użytkownika, a także jego zdrowie, bo według badań zbyt duża dawka światła niebieskiego zaburza poziom melatoniny odpowiedzialnej za w organizmie człowieka za sen.

Programu nie można zainstalować drogą tradycyjną, korzystając ze sklepu App Store i pobierając go na iPhone'a lub iPada. Aby skorzystać z możliwości, które oferuje f.lux, należy w pierwszej kolejności wykonać jailbreak urządzenia. Instrukcja, która wyjaśnia, jak to zrobić i zainstalować f.lux na urządzeniu z systemem iOS, jest dostępna tutaj. Zastrzegamy jednak, że za tego typu działania użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność.

Program pracuje przez cały czas w tle, dopasowując jasność ekranu i natężenie niebieskiego światła do pory dnia. Im bliżej będzie zmroku, tym bardziej stonowane barwy zobaczymy na ekranie urządzenia. W aplikacji możemy też ustalić, jakie światło towarzyszy nam najczęściej za dnia oraz wieczorem, a program wykorzysta te dane do optymalnego zarządzania poziomem emisji światła przez nasz smartfon lub tablet. Można też skorzystać z opcji automatycznego zawieszania pracy aplikacji, gdy mamy do wykonania zadanie wymagające dużej dbałości o prezentowane na ekranie kolory.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań568
Data aktualizacji23 mar 2016
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
f.lux ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)