MacOSAkcesoriaSterowanie komputeremf.lux
f.lux ikona

f.lux40.1

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

f.lux to program, który może zaradzić problemom z zasypianiem po wieczorach spędzonych przed komputerem. Program dostosowuje temperaturę barw na ekranie Maka do pory dnia i otoczenia.

f.lux wymaga podania położenia, godzinę pobudki oraz typu oświetlenia w pomieszczeniu, w którym znajduje się komputer. Na podstawie tych informacji program o odpowiedniej godzinie ociepli barwy na ekranie, by ustrzec użytkownika przed nadmiarem niebieskiego światła, które według wielu badań utrudnia zasypianie.

Program może także o odpowiedniej godzinie zmienić skórkę systemu OS X na ciemną (Yosemite i nowsze). Można także wyłączać go dla konkretnych programów (na przykład graficznych czy odtwarzaczy filmów) oraz zdezaktywować na pewien czas. Co ciekawe, zmiana wprowadzona przez f.lux nie ma wpływu na kolor zrzutów ekranu.

Autorzy programu pozwalają na korzystanie z niego za darmo na komputerach służbowych pod warunkiem, że zgodzi się na to pracodawca. Automatyczna dystrybucja programu w firmie wymaga jednak kupienia licencji.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 197
Data aktualizacji21 lis 2019
Rozmiar pliku2.25 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
f.lux ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)