Facebook chce ułatwić zarabianie na treściach. Są zmiany dla wydawców i twórców

Facebook chce ułatwić zarządzanie i monetyzację treści, fot. Getty Images
Facebook chce ułatwić zarządzanie i monetyzację treści, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

07.11.2019 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook wychodzi naprzeciw twórcom i wydawcom, chcąc ułatwić im zarabianie na autorskich treściach. Menedżer współpracy z markami jest teraz dostępny w ponad 40 krajach na świecie, w tym w Polsce i już wkrótce zostanie zaktualizowany o nowe funkcje.

Dzięki nim reklamodawcy lepiej zrozumieją skuteczność swoich kampanii. Jedną z nadchodzących nowości będzie Traffic Source Insight. To nowy sposób prezentacji danych w aplikacji dla twórców, który pomoże dokładniej śledzić treści (ich rozprzestrzenianie się na Facebooku) oraz optymalizować ustawienia, by w konsekwencji zwiększać zyski.

Nowe narzędzia ułatwiające monetyzację treści na Facebooku, źródło: Facebook.
Nowe narzędzia ułatwiające monetyzację treści na Facebooku, źródło: Facebook.

Aktualizacja będzie także dotyczyć systemu gwiazdek Facebooka. To opcja pozwalająca widzom wspierać finansowo twórców podczas oglądania transmisji na żywo.

Po zmianach, twórcy mogą skorzystać z aplikacji mobilnej, aby przeanalizować historię otrzymanych gwiazdek. Mogą również wskazać widoczny publicznie cel i tym samym zachęcać widzów do przydzielania gwiazdek, aby otrzymać ich założoną liczbę.

Aby uzyskać dostęp do Menedżera współpracy z markami, użytkownika Facebooka musi śledzić co najmniej 1000 osób (w tym co najmniej jedna nowa w ciągu ostatnich dwóch miesięcy), musi zdobyć minimum 15 tys. reakcji na posty, 180 tys. minut odtworzeń materiałów lub 30 tys. 1-minutowych odtworzeń filmów, które mają 3 minuty lub więcej.

Mobilną aplikację Facebooka można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)