Facebook dostanie 711 milionów dolarów od spamera

Facebook dostanie 711 milionów dolarów od spamera

Redakcja
30.10.2009 16:31, aktualizacja: 02.11.2009 11:29

Facebook, największy na świecie serwis społecznościowy wygrał proces przeciwko wielokrotnie pozywanemu spamerowi Sanfordowi Wallace’owi. W ramach odszkodowania Facebook ma otrzymać od niego 711 milionów dolarów.

Sąd uznał, że Wallace złamał przepisy ustawy CAN-SPAM Act of 2003 (Controlling the Assault of Non-Solicited Pornography And Marketing Act of 2003) poprzez wysłanie fałszywych lub wprowadzających w błąd wiadomości e-mail o charakterze marketingowym. Wallace miał użyć do tego kont użytkowników Facebooka bez ich zgody.

Nietrudno domyślić się, że Facebook nie liczy na wypłacenie przez Wallace’a większej części zasądzonego odszkodowania. Przedstawiciele serwisu mają jednak nadzieję, że werdykt zadziała jako środek odstraszający dla takich przestępców. Facebook wierzy również, że orzeczenie w tej sprawie zmniejszy ilość spamu, który trafia do użytkowników serwisu. Warto jeszcze wspomnieć, że Wallace w 2008 roku został zobligowany do wpłacenia 230 milionów dolarów odszkodowania na rzecz serwisu MySpace.

To nie pierwsze zwycięstwo Facebooka w walce ze spamerami. W listopadzie ubiegłego roku sąd nakazał Adamowi Guerbezowi zapłacenie 873 milionów dolarów odszkodowania za rozsyłanie niechcianych wiadomości za pośrednictwem systemu prywatnych wiadomości Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)