Facebook Messenger nie działa. Nie da się wysyłać wiadomości (aktualizacja)

Facebook Messenger nie działa jak należy, fot. Getty Images
Facebook Messenger nie działa jak należy, fot. Getty Images
Karolina Kowasz

25.02.2021 16:26, aktual.: 26.02.2021 09:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli korzystacie z Facebookowego Messengera, to nie będziecie zadowoleni. Komunikator zaliczył awarię, w wyniku której setki osób mają problem z jego używaniem. Serwis downdetector pokazuje kolejne napływające zgłoszenia o problemach związanych z działaniem aplikacji.

Jak wynika z danych w serwisie downdetector, awaria zgłaszana jest sukcesywnie z wielu miast w Polsce, przez co można zakładać, że nie jest ograniczona tylko do jednego obszaru. Niewykluczone, że jest powiązana z globalnym problemem, ale w tym momencie jest za wcześnie, by mówić o konkretach.

Nowe zgłoszenia o problemach od kilkunastu minut napływają do serwisu downdetector.
Nowe zgłoszenia o problemach od kilkunastu minut napływają do serwisu downdetector.

Zgodnie z napływającymi do nas informacjami, jest możliwe wejście na stronę Facebooka, ale wysyłanie wiadomości, a także wejście do samego Messengera stanowi już problem. W trakcie pisania tego artykułu, do serwisu downdetector wpłynęły setki zgłoszeń o problemach związanych z aplikacją. Użytkownicy sygnalizują przede wszystkim brak możliwości "wysyłania lub odbierania wiadomości". Mniejsza część pisze o problemach z połączeniem z serwerem i samą stroną.

Zamiast nowych wiadomości, w komunikatorze widać tylko ten, znany symbol, fot. dobreprogarmy.
Zamiast nowych wiadomości, w komunikatorze widać tylko ten, znany symbol, fot. dobreprogarmy.

W tym momencie nie wiadomo jakie jest źródło problemu oraz kiedy można spodziewać się przywrócenia funkcjonalności Messengera. Będziemy śledzić ten temat i na bieżąco aktualizować niniejszy tekst.

Aktualizacja, godz. 16:47

Liczba zgłoszeń dotyczących awarii nadal rośnie lawinowo. Na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że problem nie dotyczy już tylko samego Messengera, ale także Facebooka oraz Instagrama.

Aktualizacja, godz. 18:20

Liczba raportów usterek dotyczących Messengera w serwisie downdetector wciąż sugeruje, że problemy nie zostały rozwiązane. Wciąż spływają nowe zgłoszenia co najmniej od kilkudziesięciu osób i dotyczą zarówno komunikatora, jak i działania serwisu.

Aktualizacja, 26 lutego

Wszystko wskazuje na to, że wczoraj po godzinie 22 sytuacja unormowała się. Obecnie serwis Downdetector donosi o zaledwie kilku zgłoszeniach, więc jeżeli nadal macie problemy z Messengerem, to można się spodziewać, że zostaną całkowicie naprawione lada moment.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (165)