Facebook Messenger z ciemną skórką. By ją włączyć, trzeba wysłać emoji

Facebook Messenger z ciemną skórką. By ją włączyć, trzeba wysłać emoji

Facebook Messenger z ciemną skórką. By ją włączyć, trzeba wysłać emoji
Facebook Messenger z ciemną skórką. By ją włączyć, trzeba wysłać emoji
02.03.2019 14:31

Komunikator Facebook Messenger ma już długo oczekiwany tryb nocny. By zmienić jego interfejs z białego na czarny, wystarczy wysłać komuś ze znajomych odpowiedni znak emoji – Księżyc w nowiu.

Sposób włączania trybu nocnego w Messengerze został tak zaprojektowany, by można było go odkryć przypadkiem – to coś w rodzaju easter egga w aplikacji. Pomysł jest bardzo przyjemny – po wysłaniu rozmówcy odpowiedniego emoji z Księżycem, na przykład na dobranoc, Messenger wyświetli serię animowanych, spadających Księżyców z różnymi wyrazami twarzy. Następnie pokaże powiadomienie z informacją, że oto odkryty został tryb nocny aplikacji i można włączyć go w ustawieniach. Dotknięcie wyświetlonego przycisku przekieruje nas na stronę z preferencjami aplikacji.

  • Animacja ze spadającymi emoji w Messengerze
  • Właściwe emoji i powiadomienie o dostępności trybu nocnego
[1/2] Animacja ze spadającymi emoji w Messengerze

Tryb nocny Messengera prezentuje się bardzo prosto. W zasadzie białe tło zostało zamienione na czarne, a tekst z czarnego na biały. Pozostałe kolory, kształty i rozmieszczenie elementów zostały bez zmian. Nie zmieniły się też ustawione wcześniej własne kolory dla rozmów.

  • Widok ustawień w trybie ciemnym
  • Widok rozmowy w trybie ciemnym
[1/2] Widok ustawień w trybie ciemnym

Krótki test pokazał, że trybu nocnego nie włącza dowolne emoji z Księżycem. Na pewno działa Księżyc w nowiu, ale bez dodanej twarzy. Nie udało nam się też włączyć trybu nocnego w Messengerze na iOS-ie.

Facebook Messenger znajdziecie w naszej bazie programów. Na słabszych i starszych smartfonach warto skorzystać z wersji Lite.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)