Facebook może zapłacić karę za zmianę warunków użytkowania WhatsApp

Facebook może zapłacić karę za zmianę warunków użytkowania WhatsApp

Facebook może zapłacić karę za zmianę warunków użytkowania WhatsApp
28.08.2016 13:04

Brytyjska Komisarz ds. Informacji zapowiedziała, że urząd zbada zmiany wprowadzone w warunkach korzystania z komunikatora WhatsApp. Przypomnę, że Facebook umożliwił wymianę danych, a w szczególności informacji o użytkownikach, między swoimi usługami.

Zwykle szczegółowa analiza zmian w regulaminie nie jest potrzebna, ale brytyjski urząd zdecydował się na taki krok, gdyż tym razem zmiana ma wpływ na ogromną liczbę użytkowników. Dlatego komisja sprawdzi, czy umowa między Facebookiem i WhatsAppem jest zgodna z założeniami ustawy o ochronie danych (Data Protection Act), a także czy działania firm są transparentne, mimo że nie było sygnałów świadczących o nieprawidłowościach.

Na razie wygląda na to, że Facebook i WhatsApp bardzo dobrze rozegrali swoją partię. Użytkownicy otrzymują dość czytelne informacje o zmianach i mogą łatwo zablokować udostępnianie niektórych informacji jeszcze przez 30 dni po zaakceptowaniu regulaminu. Można to będzie zrobić w ustawieniach aplikacji.

Trzeba jednak pamiętać, że to tylko częściowe rozwiązanie. Różne informacje wciąż będą zbierane w celu analizy ruchu, poprawy zabezpieczeń czy walki ze spamem. Dane użytkowników nie będą jednak wykorzystywane do dostarczania reklam czy „poprawiania” wrażeń z obcowania z komunikatorem.

Jeśli okaże się, że Facebook nie działa zgodnie z prawem, właściciel komunikatora zapłaci karę wysokości pół miliona funtów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)