Facebook powie, kiedy w pobliżu będą znajomi, bo będzie śledził każdy ich krok

06.02.2013 18:43, aktual.: 07.02.2013 10:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat już przyzwyczaił się do różnych aplikacji mobilnych, które korzystają z danych o położeniu — czy to w momencie uruchomienia, jak różne mapy czy usługi informacyjne, czy na bieżąco, jak Google Latitude (na obrazku). Usługa Google'a pozwala udostępnić swoje położenie (również fałszywe ;)) znajomym z listy, obejrzeć historię własnych podróży lub śledzić przemieszczanie się innych… i nie jest szczególnie popularna. Podobną funkcję planuje wprowadzić Facebook, aby znajomi mogli dostać powiadomienia, jeśli znajdziemy się w pobliżu.

Obraz

Nieoficjalne informacje mówią o nowej aplikacji mobilnej do obsługi Facebooka o nazwie Find Friends Nearby, która to ma raportować lokalizację użytkownika (a dokładniej jego smartfonu) nawet jeśli nie będzie akurat aktywna. Oficjalna wersja wydarzeń mówi, że Facebook chce powiadamiać, jeśli w pobliżu są jacyś znajomi — rzecz być może praktyczna, jeśli poszukujemy towarzystwa w centrum miasta i stwarzająca warunki sprzyjające „przypadkowym” spotkaniom — nie zawsze mile widzianym. W zamian dostaniemy oczywiście jeszcze lepiej przycięte na miarę reklamy.

Na razie brak oficjalnych informacji na ten temat, ale plotki mówią, że już w marcu się przekonamy, jak Facebook chce zarabiać na użytkownikach przemieszczających się ze smartfonem w kieszeni. Możemy spodziewać się krytyki ze wszystkich stron.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)