Facebook pracuje nad aplikacją podobną do Flipboarda

24.06.2013 12:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Flipboard, Pulse i podobne czytniki wiadomości dla urządzeń mobilnych zyskały sobie przychylność użytkowników dzięki estetyce i czytelności prezentowanych artykułów. Ten pierwszy bije rekordy popularności — ma już 50 milionów aktywnych użytkowników. Jeśli wierzyć informacjom pochodzącym z Wall Street Journal, niebawem zyska nowego konkurenta. Facebook pracuje nad podobną aplikacją.

Wewnątrz firmy czytnik znany jest po prostu jako Reader, ale nie jest to raczej jego ostateczna nazwa. Nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle, aplikacja ujrzy światło dzienne. Jeśli tak się stanie, mimo ogromnego wsparcia ze strony Facebooka i drzemiącego tam potencjału, nie będzie mu łatwo się wybić — konkurencja jest silna. Wiadomo na razie, że powstają aplikacje mobilne, źródło nic nie wspomina o ewentualnej wersji przeglądarkowej, ale nie można tego wykluczyć.

Obraz

Ciekawostką jest fakt, że Facebook pracuje nad Readerem od miesięcy i projekt ten nie ma nic wspólnego z zamknięciem Google Readera. Przynajmniej w założeniach nie jest to więc kolejna alternatywa dla cenionego czytnika, zwłaszcza że aplikacja ma się skupiać na prezentacji treści. Jest to jednak nadal dobry, jeśli nie najlepszy moment dla Facebooka, aby aplikację udostępnić. Nie wiadomo jednak, kiedy będzie gotowa.

Ostatnie próby podbicia rynku przez Facebooka nie były udane. HTC First sprzedaje się fatalnie, w połowie maja sieć AT&T wycofała go z dystrybucji. Podobnie jest z nakładką na Androida — Facebook Home nie cieszy się popularnością. Bez echa przeszły także inne projekty, jak Poke — klon Snapchata.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także