Facebook przeprasza, przypadkiem wyłączył blokowanie użytkowników

Facebook przeprasza, przypadkiem wyłączył blokowanie użytkowników

Facebook przeprasza, przypadkiem wyłączył blokowanie użytkowników
03.07.2018 11:57

Facebook informuje użytkowników o błędzie, który mógł narazić prywatność ponad 800 tysięcy użytkowników. Na skutek błędu przez kilka dni osoby zablokowane miały dostęp do udostępnianych danych i mogły nawiązać kontakt przez Messenger.

Zwykle osoba zablokowana przez nas na Facebooku nie może oglądać naszych wpisów, rozpocząć rozmowy ani dodać do znajomych. Zablokowanie kogoś skutkuje natychmiastowym usunięciem ze znajomych. O zablokowaniu przez kogoś nie otrzymamy powiadomienia, ale są pewne wskazówki, które mogą rozwiać wątpliwości. Więcej na ten temat znajdziecie w poradniku.

Błąd był aktywny między 29 maja i 5 czerwca. Skutkował zniesieniem niektórych ograniczeń, wynikających z blokady osób na Facebooku. Nie ma ryzyka, że osoby zablokowane mogły zobaczyć udostępniane przez blokujących wpisy dla znajomych. Nie zaobserwowano także, by osoby zablokowane wróciły na listę znajomych, jeśli wcześniej na niej były. Miały jednak dostęp do treści udostępnianych szerszemu gronu odbiorców, jak znajomi znajomych. Możliwe również, że osoby zablokowane mogły nawiązać z blokującymi kontakt przez Messengera.

Facebook przeprasza za niedopatrzenie i informuje, że wszystko wróciło do normy i osoby zablokowane wróciły na czarną listę. Osoby, które były ofiarami błędu, mogą spodziewać się powiadomienia o tym fakcie. Nie zaszkodzi sprawdzić listę blokowanych osób. Facebook informuje, że na 83% kont, na których błąd wprowadził zmiany, odblokowana została tylko jedna osoba z listy.

Konsekwencje tymczasowego zniesienia blokady mogą być poważne. Blokowanie osób na Facebooku może mieć różne przyczyny. Facebook sam proponuje blokadę po zmianie statusu związku, co jest całkiem zdrowym rozwiązaniem. Są też poważniejsze powody, jak nękanie czy stalking, stwarzające realne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia i życia. Prowadzący Facebooka zdają sobie sprawę z zagrożeń i przy okazji zachęcają do odwiedzenia strony poświęconej ochronie danych, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu w Sieci.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)