Facebook Stories — miejsce na historie budzące refleksje

Facebook Stories — miejsce na historie budzące refleksje

03.08.2012 18:14

Facebook niezmiennie rozwija swój serwis, czasem aby umilić życie użytkownikom, częściej aby zadowolić reklamodawców. Najnowszy projekt jest jednak kierowany do osób szukających czegoś więcej, niż zdjęć posiłków znajomych. Sam Facebook pisze o nim, że jest to sposób na podzielenie się niezwykłymi, dziwnymi i skłaniającymi do refleksji opowieściami i pomysłami z ponad 950 milionami członków społeczności.

Każdy miesiąc na Facebook Stories będzie opatrzony innym motywem przewodnim dla publikowanych tam artykułów. Debiutancki sierpień upłynie pod hasłem „Remembering” (pamiętanie). Historie opublikowane przez użytkowników będą publikowane w comiesięcznym podcaście, a dodatkowo Facebook Stories będzie sugerować użytkownikom ciekawe książki i muzykę, również związane z motywem przewodnim danego miesiąca. Wisienką na torcie ma być archiwum New York Magazine. Jako przykładową historię związaną z pamiętaniem Facebook Stories prezentuje historię Mayanka Sharma, który cierpi na zaniki pamięci, ale radzi sobie w życiu między innymi dzięki Facebookowi.

W praktyce wygląda na to, że Facebook zamierza zbudować cyfrowy miesięcznik zawierający artykuły napisane przez użytkowników. Być może ten serwis przyciągnie użytkowników mniej zainteresowanych zdjęciami posiłków czy kotów, ale zainteresowanych literaturą lub poznawaniem nowej muzyki, może nawet szukających inspiracji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)